XIV Międzynarodowy Konkurs Języka Angielskiego „Golden Owl”

Danuta Jazłowiecka z laureatami poprzedniej edycji konkursu

Od marca br. trwa XIV edycja Międzynarodowego Konkursu Języka Angielskiego "Golden Owl". Konkurs skierowany jest przede wszystkim do młodzieży gimnazjalnej, a w finale rywalizować będą uczniowie z Polski, Słowacji, Węgier oraz Ukrainy.

Głównym celem konkursu jest wspieranie uczniów w rozwijaniu i poszerzaniu zainteresowań, a jednocześnie rozwijanie ciekawości związanej z językiem obcym, wspomaganie uczniów w praktycznym wykorzystaniu zdobytej wiedzy, a także podniesienie poziomu umiejętności językowych wraz z wzbogaceniem wiedzy o kulturze, literaturze i życiu codziennym w krajach anglojęzycznych. 

Konkurs składa się z dwóch etapów: szkolnego, mającego za zadanie wyłonić najlepszych uczestników oraz etapu finałowego, gdzie uczniowie, którzy najlepiej poradzili sobie z pierwszą częścią zmierzą się z egzaminem ustnym, opartym na pytaniach związanych z tematami życia codziennego w szkole oraz w środowisku pozaszkolnym, a także obowiązkowa lekturą, którą w tym roku jest “Slumdog Millionaire”. 

Najważniejszą cechą konkursu, wyróżniającą go na tle innych jest jego międzynarodowy charakter. Do tegorocznego finału, który odbędzie się w dniu 7 maja, poza uczniami z Polski zakfalifikowali się także reprezentanci Slowacji, Węgier oraz Ukrainy.

Konkurs organizowany jest przez Gimnazjum nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Nysie pod honorowym patronatem posłanki Danuty Jazłowieckiej.

zobacz wszystkie
Projekt i realizacja:
© 2011-2020 netkoncept.com - skycms
Polityka prywatności