Poznaliśmy laureatki konkursu "Lady D."

28 kwietnia 2015 r. w Opolu wręczono statuetki Lady D.

W Centrum Wystawienniczo-Kongresowym  w Opolu odbyła się dziś (28 kwietnia br.) uroczysta gala wręczenia nagród w II edycji konkursu „Lady D. im. Krystyny Bochenek” na szczeblu wojewódzkim. 

Do Konkursu, którego celem jest uhonorowanie niepełnosprawnych kobiet działających na rzecz innych osób i środowisk zgłoszono 29 wyjątkowych pań z całego województwa opolskiego. Kapituła konkursowa miała niezwykle trudne zadanie, ponieważ wszystkie kandydatki do tytułu „Lady D.” są niezwykle aktywne, zaangażowane w działalność społeczną lub zawodową. Ostatecznie decyzją kapituły statuetki przyznano:

- w kategorii Życie Zawodowe – Agnieszce Staszków-Bularz,

- w kategorii Życie Społeczne – Władysławie Ginter,

- w kategorii Kultura i Sztuka – Monice Bodenszac.

Wyróżnienia otrzymały: Janina Miszkiewicz i Krystyna Pacholik w kategorii Życie Zawodowe oraz Irena Grulich w kategorii Kultura i Sztuka. 

Każda ze zgłoszonych do Konkursu Pań otrzymała pamiątkowy dyplom oraz upominki, a we wrześniu br. laureatki wezmą udział w wyjeździe do Sejmu RP, w trakcie którego odbędzie się gala podsumowująca.

Organizatorem konkursu „Lady D. im. Krystyny Bochenek” na szczeblu wojewódzkim była Posłanka na Sejm RP Janina Okrągły, Opolski Odział Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz Politechnika Opolska. Danuta Jazłowiecka objęła to wydarzenie patronatem honorowym. 

 

zobacz wszystkie
Projekt i realizacja:
© 2011-2020 netkoncept.com - skycms
Polityka prywatności