Antonina Lewandowska, kwiecień 2016

Antonina Lewandowska, kwiecień 2016

Swoją przygodę z prawem europejskim zaczęłam od strony teoretycznej w trakcie studiów, ale to dopiero teraz, jako świeża absolwentka, podejmując staż w biurze Pani Poseł w Brukseli zasmakowałam tego czym to prawo jest i jak realny ma wpływ na codzienne życie wszystkich Europejczyków. A co więcej, jak realny wpływ mogą mieć na nie pracownicy Parlamentu!

To było dla mnie najciekawsze doświadczenie, obserwowanie z tak bliska spotkań z decydentami europejskimi i efekty jakie to daje w wymiarze legislacyjnym. Wcześniej stałam jedynie po stronie osób analizujących stanowione już prawo, teraz mogłam zobaczyć jak skuteczna jest praca Pani Poseł Jazłowieckiej i jej naprawdę eksperckiego zespołu, w ramach samego procesu stanowienia prawa Unii. Dodatkowe możliwości uczestniczenia w posiedzeniach Komisji, cały wachlarz konferencji, czy nawet stricte biurowa praca wyposażyły mnie w nowe umiejętności. 

Myślę, że rozwinęłam się także od strony językowej. Na staż dostałam się dzięki wygranej w konkursie „Pokaż język. Starcie Tytanów”, ale to dopiero codzienna praca w obcym języku pozwala posiąść wiele miękkich kompetencji językowych. Bardzo się cieszę z tych wszystkich nowych możliwości, jestem wdzięczna również obu zespołom Pani Poseł, współpraca zarówno z biurem w Brukseli, jak i w Opolu była wzorowa. Czułam, że stawiane są przede mną wyzwania, ale w tym samym czasie oferowane jest mi też wsparcie, to idealne warunki do rozwoju. Dziękuję! 

zobacz wszystkie
Projekt i realizacja:
© 2011-2019 netkoncept.com - skycms
Polityka prywatności