Magdalena Bogusławska, lipiec 2016

Magdalena Bogusławska, lipiec 2016

Jestem już na ostatniej prostej stażu w biurze Pani Poseł Danuty Jazłowieckiej. Jak się tu znalazłam? Wzięłam udział w konkursie „Pokaż Język: Starcie Tytanów” organizowanym przez biuro. Dzięki „Starciu Tytanów” dostałam szansę na zdobycie nowych umiejętności i ciekawego wpisu do CV. ;) A co po konkursie? Jedyne co musiałam zrobić, to uzupełnić formularz i umówić się na termin rozpoczęcia stażu. Wszystko zajęło dokładnie jeden dzień. Tylko tyle! Nie musiałam przechodzić skomplikowanych rekrutacji, wystarczyło, że pokazałam to, co robię najlepiej - tłumaczę. 

Zadania stażysty w biurze są jasno określone, jednak ze względu na moje umiejętności Kasia i Martyna dodały mi nowych obowiązków. Tłumaczyłam pisma, scenariusze eventów organizowanych przez biuro, pomagałam w warsztatach językowych. Sytuacja wymarzona dla początkującego tłumacza po szkole! Każde nowe tłumaczenie to nowe wyzwanie, dzięki któremu mogłam poddać próbie swoje umiejętności tłumacza. To bardzo pomogło mi rozwinąć skrzydła i nabyć tłumaczeniowego obycia. 

Jednak staż to nie tylko obowiązki, ale i przyjemności. Niewątpliwie największą zaletą biura są pracujące tu dziewczyny - wcześniej wspomniane Kasia i Martyna - które zawsze były gotowe pomóc mi, odpowiedzieć na zadawane pytania - zwłaszcza na początku stażowej przygody. Goście przychodzący do biura i rozmowy z nimi przybliżyły mi sposób pracy asystenta posłanki oraz zwróciły moją uwagę na kwestie związane z regionem, które do tej pory wydawały mi się nieistotne. 

Chciałabym z tego miejsca podziękować Pani Posłance za możliwości, które daje młodym ludziom, studentom, takim jak ja. Konkursy przez nią organizowane zachęcają do nauki języków, co w obecnych czasach jest koniecznością. Podziękowania należą się również asystentkom biurowym Pani Poseł, dzięki którym codzienna praca była przyjemnością. Dziękuję Wam bardzo i mam nadzieję, ze nasze drogi jeszcze się zejdą. :) 

Jeżeli macie jakieś obawy czy wątpliwości - niepotrzebnie. Jedyne co musicie zrobić, żeby być tu, gdzie ja, to spróbować! :)

zobacz wszystkie
Projekt i realizacja:
© 2011-2019 netkoncept.com - skycms
Polityka prywatności