Aneta Stachura, sierpień 2016

Aneta Stachura, sierpień 2016

Jak wygląda praca w biurze europosłanki? Jakie są obowiązki osób tam pracujących?
Od jakiegoś czasu bardzo mnie interesowały odpowiedzi na te pytania. Aby się tego dowiedzieć, postanowiłam zgłosić się na wolontariat w biurze pani Danuty Jazłowieckiej.

Już pierwszy dzień tam dosyć mnie zaskoczył. Naprawdę jest co robić! Biuro organizuje tak wiele różnych eventów, warsztatów, współpracuje z wieloma opolskimi organizacjami, co sprawia, że dziewczyny tam pracujące mają mnóstwo obowiązków. Ja próbowałam im pomóc, między innymi wykonując codziennie prasówkę z najważniejszymi informacjami, tłumacząc teksty dotyczące różnych tematów z języka polskiego na angielski, jak i na odwrót oraz robiąc różnego rodzaju researche.

To co najbardziej mnie tam zaskoczyło, to atmosfera panująca w pracy. Na początku bałam się, jak przyjmą mnie osoby tam pracujące. Jednakże Martyna i Kasia - asystentki Pani Poseł, okazały się bardzo pomocnymi, zawsze uśmiechniętymi  dziewczynami, z którymi praca to przyjemność.

Chciałabym podziękować Pani Danucie Jazłowieckiej za szansę, którą daje młodym ludziom na zdobycie pierwszych umiejętności i doświadczeń zawodowych. Staże, praktyki oraz wolontariaty organizowane przez biuro są wspaniałą inicjatywą wartą spróbowania! :)

zobacz wszystkie
Projekt i realizacja:
© 2011-2019 netkoncept.com - skycms
Polityka prywatności