Patronat honorowy nad konkursem językowym Golden Owl

10 maja 2012 roku w Gimnazjum nr 1 w Nysie odbył się finał XI Międzynarodowego Konkursu Języka Angielskiego GOLDEN OWL. Konkurs ten został objęty Patronatem Honorowym przez Posłankę do Parlamentu Europejskiego Danutę Jazłowiecką. W konkursie brali udział uczniowie z gimnazjów województwa opolskiego i dolnośląskiego oraz Gymnázium z Vráble na Słowacji oraz Gimnazjum w Zdołbunovie na Ukrainie.

Pierwsze miejsce zdobył Jakub Kryś, uczeń Gimnazjum nr 2 w Nysie, drugie miejsce zdobyli: Małgorzata Urbanowicz, uczennica Publicznego Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi w Strzelcach Opolskich oraz Kate Zakhovayko, uczennica Gimnazjum w Zdołbunowie na Ukrainie. Trzecie miejsce zdobyli: Aleksandra Popik, uczennica Gimnazjum nr 3 w Brzegu i Olha Hetsun, uczennica Gimnazjum w Zdołbunowie.
 
Konkurs powstał w 2000 roku i początkowo skierowany był do uczniów ze szkół gimnazjalnych powiatu nyskiego. Obecna edycja tego konkursu miała o wiele szerszy zasięg, który obejował teren województwa opolskiego, dolnośląskiego oraz Ukrainy, Węgier, Turcji, Włoch, Francji, Słowacji, Czech, Rumunii i Hiszpanii. We wszystkich dotychczasowych edycjach konkursu wzięło udział łącznie 8027 uczestników.
 
Zadania do testów przygotowywane są na bazie publikacji Wydawnictwa Pearson Education Central Europe i Macmillan - patronów do spraw językowych. Jak co roku w komisji konkursowej zasiadali regionalni przedstawiciele tych wydawnictw.
 
zobacz wszystkie
Projekt i realizacja:
© 2011-2020 netkoncept.com - skycms
Polityka prywatności