Językowi Tytani wyłonieni

Na zdjęciu finaliści konkursu "Pokaż Język: Starcie Tytanów" z europosłanką Danutą Jazłowiecką

Napływ uchodźców z Syrii, ujednolicenie dokumentów urzędowych czy wyroby medyczne do diagnostyki in vitro – to tylko niektóre tematy, z którymi zmagali się uczestnicy V edycji tłumaczeniowego konkursu „Pokaż Język: Starcie Tytanów”, której finał odbył się 6 marca br. na Politechnice Opolskiej.

Finał konkursu po raz kolejny przybrał formę symulacji obrad Parlamentu Europejskiego, w trakcie którego uczestnicy konkursu symultanicznie tłumaczyli wystąpienia Danuty Jazłowieckiej z języka polskiego na angielski. Tradycyjnie już w składzie jury znalazł się prorektor Politechniki Opolskiej, prof. dr hab. Krzysztof Malik wcielając się w rolę Przewodniczącego Parlamentu Europejskiego, a towarzyszyli mu Anna Baczyńska oraz Eoin McHugh, lektorzy języka angielskiego. 

Na widowni auli zasiadło blisko 200 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całego województwa opolskiego, którzy mieli okazję przekonać się jak wygląda praca tłumacza w Parlamencie Europejskim i czy jest to kierunek, w  którym będą chcieli się kształcić. Finał konkursu był także okazją do rozmowy uczniów z opolską Europosłanką na temat pracy w Parlamencie Europejskim. 

Nagrodą w konkursie za pierwsze trzy miejsca jest miesięczny, płatny staż w Parlamencie Europejskim, natomiast laureaci 4. i 5. miejsca będą mieli okazję zdobyć doświadczenie w opolskim biurze Europosłanki. 

W wyniku obrad jury wyłoniło zwycięzców, którymi zostali:

  1. Magda Komorowska, reprezentująca Uniwersytet Warszawski,
  2. Dominika Wróbel z Wyższej Szkoły Filologicznej we Wrocławiu,
  3. Agnieszka Zimoch, studentka Uniwersytetu Jagiellońskiego,
  4. Marta Borkowska z Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu,
  5. Mateusz Poznań, reprezentujący Uniwersytet Opolski. 

Pozostali finaliści otrzymali zaproszenie na wyjazd studyjny do Parlamentu Europejskiego.

Konkurs „Pokaż Język: Starcie Tytanów” został zorganizowany przez Danutę Jazłowiecką we współpracy z Politechniką Opolską.
 

zobacz wszystkie
Projekt i realizacja:
© 2011-2019 netkoncept.com - skycms
Polityka prywatności