W tym tygodniu w PE: bezpieczeństwo, unikanie podatków i Wieloletnie Ramy Finansowe

© European Union 2015 - European Parliament

W tym tygodniu Parlament Europejski odwiedzą ministrowie spraw wewnętrznych Francji i Niemiec, którzy będą debatowali z posłami o kwestiach bezpieczeństwa w Europie. PE odwiedzą również: prezydent Autonomii Palestyńskiej Mahmoud Abbas i burmistrz Londynu Sadiq Khan. Komisje parlamentarne zagłosują m.in. w sprawie rewizji Wieloletnich Ram Finansowych (2014-2020) i środków przeciw unikaniu podatków. Na środę brytyjski rząd planuje oficjalne rozpoczęcie procedury wyjścia z Unii Europejskiej.

W poniedziałek minister spraw wewnętrznych Niemiec Thomas de Mazière i jego francuski odpowiednik Matthias Fekl będą debatowali razem z posłami z Komisji Wolności Obywatelskich o tym, w jaki sposób wzmocnić bezpieczeństwo w Europie.

Tego samego dnia Komisja Spraw Gospodarczych i Monetarnych zagłosuje nad regulacjami, które mają utrudnić dużym korporacjom wykorzystywanie tzw. struktur hybrydowych (różnic między systemami podatkowymi poszczególnych państw) do unikania podatków.

W poniedziałek późnym popołudniem Komisja ds. Budżetu zagłosuje nad projektem rozporządzenia, które ma uprościć i uelastycznić zarządzanie wieloletnim budżetem UE (tzw. Wieloletnimi Ramami Finansowymi, które obowiązują na lata 2014-2020). Unia będzie mogła skuteczniej reagować na aktualne wyzwania takie jak kryzys uchodźczy i zagrożenia dla bezpieczeństwa w Europie oraz przyśpieszyć wzrost gospodarczy i stworzyć nowe miejsca pracy.

Prezydent Autonomii Palestyńskiej Mahmoud Abbas odwiedzi Parlament Europejski w poniedziałek, a burmistrz Londynu Sadiq Khan we wtorek. Obaj spotkają się z przewodniczącym Tajanim.

© Parlament Europejski, 2017

zobacz wszystkie
Projekt i realizacja:
© 2011-2018 netkoncept.com - skycms
Polityka prywatności