Możesz dać wiele, za tak niewiele - "Podaruj 1% siebie dzieciom"

Podaruj 1% siebie dzieciom

Już wkrótce kończy się okres składania rozliczeń podatkowych, a co za tym idzie możliwość podzielenia się 1% podatku z wybraną organizacją pożytku publicznego.

Czas na rozliczenie z Urzędem Skarbowym mija 2 maja. Do tego dnia każdy z nas może przekazać 1% swojego podatku na wybraną fundację. Danuta Jazłowiecka zachęca do wsparcia jednej z trzech opolskich fundacji, które opiekują się i rehabilitują najmłodszych. Są to:

Fundacja Domowe Hospicjum dla Dzieci - zajmuje się domową opieką paliatywną nad nieuleczalnie chorymi dziećmi,

Fundacja DOM Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem Mózgowym - udziela specjalistyczną pomoc w diagnozowaniu, leczeniu i rehabilitacji osób niepełnosprawnych,

Fundacja Na Rzecz Rozwoju Hipoterapii „Konie–Dzieciom" - zapewnia zajęcia z hipoterapii dzieciom z upośledzeniem umysłowym lub upośledzeniem układu ruchu.

Przekazanie 1 % nic nas nie kosztuje, a może komuś bardzo pomóc. Wydaje się, że jest to niewielka suma, ale w skali całego kraju daje to kilkaset milionów złotych. Według danych Ministerstwa Finansów suma przekazana przy okazji rozliczania podatków w 2015 roku wynosiła 557,6 mln zł – to o ponad 50 mln więcej niż w roku poprzednim. Z roku na rok rośnie liczba osób korzystających z możliwości przekazania 1% - w 2015 roku z takiej możliwości skorzystało blisko 12,5 mln osób. Aby pomóc wystarczy wpisać numer KRS wybranej organizacji w rozliczeniu podatkowym (zdjęcie poniżej) lub skorzystać z bezpłatnej pomocy w lokalnych Urzędach Skarbowych.

Podaruj 1% siebie dzieciom

Aby pomóc wystarczy wpisać numer KRS wybranej organizacji w rozliczeniu podatkowym

 

zobacz wszystkie
Projekt i realizacja:
© 2011-2018 netkoncept.com - skycms
Polityka prywatności