W tym tygodniu w PE: Sytuacja obywateli UE w Wielkiej Brytanii, podatki i przygotowania do sesji plenarnej

© European Union 2015

W tym tygodniu trzy komisje parlamentarne spotkają się, żeby wspólnie porozmawiać o sytuacji obywateli UE żyjących w Wielkiej Brytanii. Komisja śledcza badająca aferę „papierów panamskich” spotka się z przedstawicielami Wysp Normandzkich, Gibraltaru i Madery, by porozmawiać o ich reżimach podatkowych i współpracą z UE w tej dziedzinie. Poza tym grupy polityczne będą przygotowywać się do sesji plenarnej.

Komisje Petycji, Wolności Obywatelskich oraz Zatrudnienia zajmą się sytuacją obywateli UE żyjących w Wielkiej Brytanii i Brytyjczyków mieszkających w pozostałych państwach Wspólnoty. Głos zabiorą m.in. Guy Verhofstadt (ALDE, Belgia), koordynator PE ds. Brexitu i Anne-Laure Donskoy z grupy „The 3 million” (Trzy miliony), która broni praw obywateli UE w Wielkiej Brytanii.Stanowisko Parlamentu jest jasne: w negocjacjach ws. warunków Brexitu najważniejsze są prawa obywateli.

We wtorek komisja śledcza ds. prania pieniędzy i unikania opodatkowania spotka się z przedstawicielami Wysp Normandzkich, Gibraltaru i Madery. Spotkanie ma dotyczyć ich współpracy z UE w dziedzinie podatków i działań, które podejmują w celu zwalczania nadużyć fiskalnych.

Grupy polityczne przygotują się do przyszłotygodniowej sesji plenarnej w Strasburgu (15 - 18 maja). Posłowie zagłosują na niej m.in. nad nowymi zasadami, które pozwolą obywatelom UE tymczasowo przebywającym za granicą korzystać z usług audio i wideo, które wykupili w domu.

W niedzielę w Strasburgu Parlament Europejski otworzy swoje drzwi dla gości, którzy będą mogli uczestniczyć w wydarzeniach kulturalnych, edukacyjnych i spotkać się z posłami.

© Parlament Europejski, 2017

zobacz wszystkie
Projekt i realizacja:
© 2011-2018 netkoncept.com - skycms
Polityka prywatności