Negocjacje w sprawie Brexitu: debata z Tuskiem, Junckerem i Barnierem na temat konkluzji Rady Europejskiej

© European Union 2017 - European Parliament

Wytyczne w sprawie negocjacji UE z Wielką Brytanią, które Rada Europejska uzgodniła na posiedzeniu w kwietniu, będą przedmiotem debaty plenarnej w środę rano. Wezmą w niej udział Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk, przewodniczący Komisji Jean-Claude Juncker i główny unijny negocjator w sprawie Brexitu Michel Barnier.

Wytyczne uzgodnione przez Radę są zgodne z kluczowymi zasadami i warunkami przyszłej umowy o wystąpieniu Wielkiej Brytanii z UE, przyjętej 5 kwietnia przez Parlament Europejski. W swojej rezolucji posłowie uznali za priorytet zapewnienie równego i uczciwego traktowania obywateli UE mieszkających w Wielkiej Brytanii i obywateli brytyjskich mieszkających w UE. Inne kluczowe kwestie dotyczą integralności rynku wewnętrznego, procesu pokojowego w Irlandii Północnej oraz budżetowych aspektów wystąpienia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej.

Każda umowa będąca wynikiem negocjacji między Unią Europejską i Wielką Brytanią będzie musiała uzyskać poparcie Parlamentu Europejskiego, żeby wejść w życie.

© Parlament Europejski, 2017

zobacz wszystkie
Projekt i realizacja:
© 2011-2018 netkoncept.com - skycms
Polityka prywatności