W tym tygodniu w Parlamencie Europejskim: upamiętnienie Helmuta Kohla, terroryzm i dialog międzyreligijny

fot. Parlament Europejski

Upamiętnienie Helmuta Kohla, sprawozdania o migracji, zagraniczni terroryści-bojownicy i dialog międzyreligijny. To tematy, którymi Parlament Europejski zajmie się w tym tygodniu.

W sobotę, 1 lipca, w Parlamencie Europejskim w Strasbourgu odbędzie się uroczystość upamiętniająca Helmuta Kohla, byłego kanclerza Niemiec, który przyczynił się do zjednoczenia Niemiec w 1990 r., a w 1998 r. został uhonorowany tytułem Honorowego Obywatela Europy.
 
W poniedziałek komisja wolności obywatelskich (LIBE) przedstawi sprawozdanie z misji do Grecji w maju tego roku. Tego samego dnia Komisja Europejska przedstawi dwa raporty: o relokacji i przesiedleniach oraz o wprowadzeniu w życie porozumienia między Unią Europejską i Turcją.
 
W czwartek, na posiedzeniu komisji LIBE przewodnicząca Eurojustu, instytucji wspierającej państwa członkowskie UE w walce z transgraniczną przestępczością, Michèle Coninsx przedstawi najważniejsze wnioski z raportu o terrorystach-bojownikach przybywających do Europy.
 
We wtorek, w Parlamencie odbędzie się seminarium pt. „Przyszłość Europy - Refleksje dla UE przed 2025 r.”. To jedno z cyklu spotkań zorganizowanych przez Parlament wraz z europejskimi kościołami, religiami oraz filozoficznymi i duchowymi, ale niezwiązanymi z żadną konkretną wiarą, organizacjami. W spotkaniu weźmie udział również wiceprzewodnicząca Parlamentu Europejskiego Mairead McGuinnes (chadecy, Irlandia) i wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Frans Timmermans.

 

© Parlament Europejski, 2017

zobacz wszystkie
Projekt i realizacja:
© 2011-2018 netkoncept.com - skycms
Polityka prywatności