Moja Europa! Zabytki Unii Europejskiej – rekordowe 340 prac wpłynęło w odpowiedzi na konkurs ogłoszony 9 maja z okazji Dnia Europy! Prezentujemy finalistów!

 Prezentujemy wyniki V edycji konkursu Moja Europa!

Piąta edycja konkursu Moja Europa, którego organizatorem jest Danuta Jazłowiecka, Posłanka do Parlamentu Europejskiego wraz z Partnerem Miejską Biblioteką Publiczną, zakończyła się wpłynięciem rekordowej ilości prac. 104 Wieże Eiffla, 26 londyńskich Big Benów, 28 Krzywych Wież w Pizie, ale również Wieże Piastowskie, czy warszawskie syrenki to tylko niektóre z zabytków, które rysowały, malowały, szkicowały i wyklejały dzieci.

Bardzo duża ilość prac zaskoczyła organizatorów, którzy zdecydowali się podzielić zarówno wystawę jak i finisaż na dwie części.

 

Klasy I – III

Prace uczniów klas I-III oglądać będzie można podczas otwartej wystawy w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu przy ul. Minorytów 4 w dniach od 16 sierpnia do 1 września br. Uroczysty finisaż dla tej grupy wiekowej odbędzie się w piątek 1 września br. o godzinie 16.30. Podczas uroczystości nagrodzeni zostaną laureaci, a pozostali uczestnicy otrzymają drobne upominki.

Klasy IV-VI

Prace uczniów klas IV-VI będą wystawione w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu przy ul. Minorytów 4 w dniach 4 – 15 września br. Wystawa zakończy się finisażem w piątek 15 września o godzinie 16.30. W trakcie wydarzenia laureaci otrzymają nagrody, a pozostali uczestniczy otrzymają drobne upominki.

 

Jury składające się z artystów plastyków opolskiej Galerii Sztuki Współczesnej, spośród wszystkich 340 prac wyłoniło zwycięzców dla obu grup wiekowych. Oto finałowa szóstka:

Klasy I-III

 

Miejsce I – Aleksandra Wysocka

Miejsce II – Olivier Gomola

Miejsce III – Filip Skarżyński

 

Klasy IV-VI

 

Miejsce I – Zosia Prędki

Miejsce II – Łucja Wierna

Miejsce III – Vanessa Siwy

 

Wszystkim uczestnikom gratulujemy pomysłowości, talentu i zaangażowania oraz serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystaw i na finisaże.

zobacz wszystkie
Projekt i realizacja:
© 2011-2019 netkoncept.com - skycms
Polityka prywatności