W tym tygodniu w Parlamencie Europejskim: bardziej ekologiczne rolnictwo, integracja uchodźców i wolność mediów

Source: European Parliament

Środowisko, migracja, pluralizm w mediach i dyskusja o unikaniu opodatkowania - to najważniejsze tematy w Parlamencie Europejskim w tym tygodniu.

Użytkowanie gruntów

We wtorek Komisja Ochrony Środowiska zagłosuje nad projektem zobowiązującym państwa członkowskie do osiągnięcia zerowego poziomu emisji gazów cieplarnianych w sektorze zarządzania gruntami. Mogą to osiągnąć sadząc nowe lasy lub lepiej zarządzając istniejącymi.

Nawozy

W czwartek Komisja Rynku Wewnętrznego zagłosuje nad propozycją, która ma zachęcić do wykorzystywania nawozów wyprodukowanych z odpadów organicznych i o niskiej zawartości metali ciężkich takich jak kadm.

Migracja

W środę Komisja Wolności Obywatelskich będzie dyskutować z ministrem imigracji Grecji Ioannisem Mouzalasem oraz przedstawicielami Komisji Europejskiej i UNHCR o tym, jak UE może pomóc państwom członkowskim przyjmować i integrować uchodźców. Wcześniej tego samego dnia eksperci i przedstawiciele włoskich władz wypowiedzą się na temat misji poszukiwawczych i ratunkowych na Morzu Śródziemnym.

Wolne i różnorodne media w UE

We wtorek komisja zastanowi się też nad sytuacją mediów w Bułgarii, Francji, Grecji, Polsce, na Węgrzech i we Włoszech. Posłowie chcą zidentyfikować najlepsze sposoby na wzmocnienie niezależności i ochrony dziennikarzy.

Podatki

Ministrowie finansów Niemiec, Irlandii, Włoch i Holandii wezmą udział we wtorkowym posiedzeniu Komisji Śledczej ds. Prania Pieniędzy. Będą rozmawiać z posłami o działaniach podjętych przez UE po wycieku tzw. „kwitów panamskich”, które pokazały ogromną skalę problemu unikania opodatkowania w Europie.

© Parlament Europejski, 2017

zobacz wszystkie
Projekt i realizacja:
© 2011-2018 netkoncept.com - skycms
Polityka prywatności