W tym tygodniu w PE: Migracja, Irlandia i Brexit, wizyta delegacji PE w Polsce

© European Parliament 2016

Migracja i współpraca z Tunezją i Libią w zakresie kontroli granic, delegacja Komisji Ochrony Środowiska PE w Polsce.

W tym tygodniu posłowie pracują w delegacjach.

Migracja
Od poniedziałku do czwartku delegacja Komisji Wolności Obywatelskich będzie przebywała z wizytą w Tunezji - posłowie będą rozmawiać z władzami o współpracy UE z krajami regionu w kwestii migracji, kontroli granic (w tym poszukiwań i akcji ratunkowych), liberalizacji ruchu wizowego oraz o umowach o readmisji (odsyłaniu nielegalnych migrantów). Rozmowy będą dotyczyć także sytuacji w sąsiadującej z Tunezją Libii, w szczególności sytuacji w ośrodkach dla migrantów i praw człowieka.

Irlandia
W środę i w czwartek koordynator PE ds. Brexitu Guy Verhofstadt złoży wizyty w Belfaście i Dublinie. W Belfaście Verhofstadt spotka się z politykami z Irlandii Północnej, a w Dublinie z premierem Irlandii oraz z kilkoma komisjami w irlandzkim parlamencie. Kwestia irlandzkiej granicy jest jednym z trzech głównych punktów negocjacji ws. Brexitu.

Współpraca z krajami Ameryki Południowej
Od poniedziałku do czwartku posłowie do Parlamentu Europejskiego spotkają się z posłami parlamentów krajowych w ramach 10. sesji plenarnej Euro-Latynoamerykańskiego Zgromadzenia Parlamentarnego, która odbędzie się na Salwadorze. Wśród tematów m.in. przyszłość wielostronnego handlu, walka ze zorganizowaną przestępczością i terroryzmem, wahania cen żywności.

Wycinka w Puszczy Białowieskiej
Od poniedziałku do środy delegacja Komisji Ochrony Środowiska odwiedzi Polskę. Posłowie do PE spotkają się z przedstawicielami organizacji pozarządowych, przemysłu, związków zawodowych, rządu, w tym z przedstawicielami ministerstwa ochrony środowiska. Rozmowy będą dotyczyły spraw związanych z ochroną klimatu, energetyką, wykorzystaniem węgla i energii odnawialnej, ochroną środowiska naturalnego, a zwłaszcza kwestią wycinki w Puszczy Białowieskiej. 

Węgry
Od poniedziałku do środy Komisja Kontroli Budżetowej złoży wizytę na Węgrzech. Posłowie odwiedzą inwestycje finansowane ze środków UE i spotkają się z posłami do węgierskiego Parlamentu, organami kontrolnymi i przedstawicielami organizacji pozarządowych. Komisja regularnie odbywa podobne wizyty w poszczególnych państwach członkowskich
 

© Parlament Europejski, 2017

zobacz wszystkie
Projekt i realizacja:
© 2011-2018 netkoncept.com - skycms
Polityka prywatności