W tym tygodniu w PE: Migracja, jakość żywności, Nagroda Sacharowa

fot. Parlament Europejski

Relokacja osób ubiegających się o azyl, efektywność energetyczna budynków, jakość żywności - przeczytaj, czym zajmie się Parlament Europejski w tym tygodniu.

Polityka azylowa/przesiedlenia
W czwartek, 12 października, posłowie z Komisji Wolności Obywatelskich zagłosują ws. stworzenia wspólnej polityki w sprawie przesiedleń w celu zapewnienia zorganizowanych i bezpiecznych dróg wjazdu do Europy osobom potrzebującym ochrony międzynarodowej. Propozycja ma na celu stworzenie wspólnych ram przyjmowania i przesiedlania osób, które zwróciły się o ochronę w jednym z państw członkowskich.

Efektywność energetyczna budynków
Zgodnie z propozycjami, które zostaną poddane pod głosowanie w Komisji Przemysłu w środę, 11 października, do 2050 roku budynki w UE mają mieć wysoką efektywność energetyczną, a ich zasoby mają być zdekarbonizowane.

Glifosat
W środę, 11 października, Komisja Rolnictwa i Rozwoju Wsi organizuje wysłuchanie publiczne na temat oceny ryzyka związanego z glifosatem (autoryzacja licencji na glifosat w UE wygasa w grudniu br.) w kontekście doniesień prasy o rzekomych próbach wpływania na procedurę przez pracowników Mosanto. Istnieją wątpliwości co do rakotwórczego działania glifosatu.

Jakość żywności
W środę, 11 października, posłowie z Komisji Rynku Wewnętrznego będą rozmawiać z przedstawicielami Komisji Europejskiej o jakości żywności w Unii Europejskiej, a w szczególności o przypadkach, w których w części państw członkowskich pod tą samą marką sprzedawane są produkty o niższej jakości.

Nagroda Sacharowa 2017
We wtorek, 10 października, Komisje: Spraw Zagranicznych oraz Rozwoju wybiorą w głosowaniu finalistów Nagrody im. Sacharowa na rzecz Wolności Myśli. Wyróżnienie jest przyznawane każdego roku wybitnym aktywistom walczącym o prawa człowieka na całym świecie.
 

Europejska Nagroda Obywatelska
W środę, 11 października, w Brukseli odbędzie się ceremonia wręczenia Europejskiej Nagrody Obywatelskiej. Europejska Nagroda Obywatelska została ustanowiona przez Parlament Europejski w 2008 roku dla uhonorowania Europejczyków za działalność na rzecz promowania wartości europejskich. Laureatami mogą zostać obywatele, grupy, stowarzyszenia oraz organizacje. 

 

© Parlament Europejski, 2017

zobacz wszystkie
Projekt i realizacja:
© 2011-2018 netkoncept.com - skycms
Polityka prywatności