Zapowiedź sesji plenarnej: Nagroda Sacharowa, kontrole graniczne

 

© European Union 2017 - European Parliament

Na przyszłotygodniowej sesji plenarnej poznamy laureata Nagrody Sacharowa na rzecz Wolności Myśli. Poza tym w programie m.in. debata o molestowaniu seksualnym.

W nadchodzący czwartek 26 października poznamy laureata Nagrody im. Sacharowa na rzecz Wolności Myśli. Ogłosi go przewodniczący Parlamentu Europejskiego Antonio Tajani. Wśród finalistów znaleźli się Aura Lolita Chavez Ixcaquic, demokratyczna opozycja w Wenezueli oraz szwedzko-erytrejski dziennikarz Dawit Isaak

Poza tym w porządku obrad Parlamentu m.in. walka z nowymi substancjami psychoaktywnymi, nowy system wjazdu/wyjazdu z Schengen w celu wzmocnienia kontroli bezpieczeństwa na granicach unijnych, umowy handlowe z Australią i Nową Zelandią oraz zakaz stosowania herbicydów zawierających glifosat.

Posłowie podczas sesji plenarnej będą również dyskutować o wolności prasy i ochronie dziennikarzy po zamordowaniu Daphne Caruana Galizia (maltańskiej dziennikarki, znanej z pracy nad Panama Papers), korupcji oraz przemycie narkotyków.

W ślad za skandalem związanym z molestowaniem seksualnym w Hollywood oraz kampanią #MeToo w mediach społecznościowych, posłowie będą debatować o sposobach walki z tym zjawiskiem.

Program sesji plenarnej.

© Parlament Europejski, 2017

zobacz wszystkie
Projekt i realizacja:
© 2011-2018 netkoncept.com - skycms
Polityka prywatności