W tym tygodniu w PE: Kontrola granic zewnętrznych, rządy prawa w Polsce, energia

© European Parliament 2016

W tym tygodniu posłowie pracują w komisjach i w grupach politycznych. Wśród tematów m.in. głosowanie ws. wzmocnienia kontroli granic zewnętrznych UE oraz rządy prawa w Polsce.

By lepiej kontrolować i chronić granice, w poniedziałek Komisja Wolności Obywatelskich zagłosuje w sprawie reformy Systemu Informacyjnego Schengen II („SIS II”). Nowelizacja przepisów ma umożliwć m.in. lepszą wymianę informacji, skuteczniejsze wdrażanie decyzji o powrotach, lepsze wykorzystanie informacji o odciskach palców i zdjęć twarzy, poprawę systemu ostrzegania o potencjalnym zagrożeniu terrorystycznym.

Tego samego dnia Komisja Wolności Obywatelskich będziedyskutować na temat procedury ochrony praworządności w Polsce z wiceprzewodniczącym Komisji Europejskiej Fransem Timmermansem. Początek o godzinie 16.00. Transmisja (z polskim tłumaczeniem) na EP Live oraz na EbS.

We wtorek, 7 listopada, Parlament Europejski będzie gospodarzem konferencji, która ma na celu przyjrzeć się szansom i wyzwaniom dla finansowania sektora czystej energii.

Wśród panelistów znajdą się m.in. przewodniczący PE Antonio Tajani, wiceprzewodniczący KE Jyrki Katainen, prezes Europejskiego Banku Inwestycyjnego Werner Hoyer oraz gubernator Kalifornii Jerry Brown.

Grupy polityczne przygotowują się do sesji plenarnej, która odbędzie się w przyszłym tygodniu w Strasburgu.

© Parlament Europejski, 2017

zobacz wszystkie
Projekt i realizacja:
© 2011-2018 netkoncept.com - skycms
Polityka prywatności