„Pokaż Język: Odkryj Szekspira” – konkurs dla utalentowanych językowo i aktorsko!

Nabór do IV edycji konkursu "Pokaż Język: Odkryj Szekspira"

Nabór do czwartej edycji konkursu pn. „Pokaż Język: Odkryj Szekspira” trwa już okrągły rok. Do udziału, w konkursie zachęcają organizatorzy: opolska europosłanka Danuta Jazłowiecka oraz Opolski Teatr Lalki i Aktora. Drodzy Uczniowie szkół średnich – jeżeli świetnie czujecie się na scenie, Waszym marzeniem jest aktorstwo, a dodatkowo znacie język angielski – mamy dla Was wspaniałą propozycję!

Macie ochotę przeżyć interesującą przygodę? Lubicie podróżować i macie ochotę zwiedzić jedną z piękniejszych europejskich stolic? Kochacie teatr i zawsze chcieliście znaleźć się po tej drugiej stronie – na scenie? A może po prostu czas przyspieszyć noworoczne postanowienia i zrobić coś ponad codzienne obowiązki? Poniżej krótki instruktaż co zrobić aby wziąć udział w konkursie, który może otworzyć przed Wami zupełnie nowe perspektywy.

I) Stwórzcie zespół

Do udziału w konkursie zapraszamy młodzież z województw opolskiego i dolnośląskiego uczęszczającą do szkół ponadgimnazjalnych. Mogą to być grupy szkolne, zespoły działające przy Domach Kultury, czy paczka przyjaciół. Najważniejsze jest stworzenie minimalnie dwu, a maksymalnie 4 – osobowej grupy i posiadanie minimum jednego pełnoletniego opiekuna.

II) Wybierzcie sztukę Williama Szekspira i wymyślcie jej zakończenie

Wybierzcie dowolną sztukę Williama Szekspira i zmieńcie jej zakończenie. Wymyślcie jak według Was mogłaby się skończyć historia Romea i Julii, czy innych bohaterów dramatów tego słynnego pisarza. Napiszcie scenariusz zakończenia – oczywiście w języku angielskim. Wasza interpretacja fabułą musi nawiązywać do wybranej sztuki Szekspira. Co to oznacza? Interpretujcie i zmieniajcie fabułę, pamiętając jednak, że bohaterowie oraz główne wątki muszą pokrywać się z oryginałem sztuki.

III) Nagrajcie swój występ

Nagrajcie swój występ pamiętając, że spektakl nie może przekroczyć 15 minut. Video możecie nagrać nawet telefonem. Na tym etapie nie są brane pod uwagę rekwizyty, stroje, wybitna gra aktorska. Najważniejsza jest treść – ciekawy pomysł, poprawność językowa i gramatyczna.

IV) Na zgłoszenia czekamy do 16 lutego

Nagranie, scenariusz i formularz konkursowy wyślijcie na adres konkurs@jazlowiecka.pl, przynieście osobiście do biura Danuty Jazłowieckiej lub wyślijcie pocztą. Zgłaszając się drogą elektroniczną, film możecie zamieścić na zewnętrznym serwerze, a w mailu ze zgłoszeniem podać do niego link. Na zgłoszenia czekamy do 16 lutego 2018 r.

VI) Drugi etap

Wszystkie nadesłane prace konkursowe zostaną ocenione przez jury, które wybierze spośród nich pięć najciekawszych. Wyniki pierwszego etapu konkursu poznacie najpóźniej do 23 lutego 2018 r.

Finałowa piątka weźmie udział w II etapie konkursu, który odbędzie się w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora, w dniu 3 marca 2018 r. (sobota). Wybrane przez jury zespoły zaprezentują nagraną wcześniej inscenizację. W trakcie finału największe znaczenie w ocenie jury będą miały poprawność językowa, gra aktorska, dykcja i scenariusz sztuki. Pamiętajcie, że przygotowanie bądź wypożyczenie kostiumów i rekwizytów, a także elementy scenografii leżą po Waszej stronie.

VII) Nagrody

Nagrodą dla zwycięzców jest wyjazd do Parlamentu Europejskiego połączony ze zwiedzaniem Brukseli i Brugii. Zdobywcy II miejsca otrzymają nagrodę rzeczową, a pozostali drobne upominki. Ponadto laureaci pierwszych trzech miejsc będą mogli wziąć udział w profesjonalnych warsztatach teatralnych przeprowadzonych w Teatrze Lalki i Aktora.

Pokaż Język: Odkryj Szekspira

Dokumenty do pobrania

DOCREGULAMIN
DOCFORMULARZ ZGŁOSZENIOWY
DOCINSTRUKCJA PRZYGOTOWANIA SCENARIUSZA
 

zobacz wszystkie
Projekt i realizacja:
© 2011-2019 netkoncept.com - skycms
Polityka prywatności