„Młoda Krew Ratuje Życie” po raz piętnasty

fot. Opolski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża

Rozpoczęła się jubileuszowa  - XV edycja Ogólnopolskiego Turnieju Szkół Ponadgimnazjalnych, Policealnych i Pomaturalnych oraz Uczelni Wyższych w Honorowym Krwiodawstwie pn. „Młoda Krew Ratuje Życie”. 


Głównym celem Turnieju jest promocja honorowego krwiodawstwa w społecznościach lokalnych poprzez zachęcenie uczniów i studentów do popularyzowania idei honorowego oddawania krwi, a dzięki temu poszerzenia grupy honorowych dawców krwi o młodzież ze szkół średnich. Inicjatywa ta ma także na celu wzmocnienie działalności już istniejących młodzieżowych Klubów Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża, jak i utworzenie nowych Klubów na terenie szkół i uczelni.

Kto może wziąć udział?
Turniej przeznaczony jest dla pełnoletnich uczniów szkół ponadgimnazjalnych, policealnych i pomaturalnych oraz studentów uczelni wyższych (więcej informacji w Regulaminie na dole strony).

Kiedy można wziąć udział?
Turniej trwa od 1 września 2017 r. do 22 czerwca 2018 r., a podsumowanie etapu okręgowego odbędzie się w połowie września 2018 r. Informacje o przebiegu Turnieju oraz relacje szkół-uczestników będą publikowane na stronie Polskiego Czerwonego Krzyża.

Podczas poprzedniej edycji pozyskano łącznie 1257,830 litrów krwi od uczniów, słuchaczy i studentów z 32 szkół ponadgimnazjalnych, policealnych i pomaturalnych oraz 2 uczelni wyższych z terenu całej Opolszczyzny.

Organizatorami turnieju są Opolski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża oraz Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Opolu, a Danuta Jazłowiecka objęła to wydarzenie patronatem.
 

Regulamin Turnieju

zobacz wszystkie
Projekt i realizacja:
© 2011-2020 netkoncept.com - skycms
Polityka prywatności