W tym tygodniu w PE: Glifosat, Afryka, telewizja online

Source: European Parliament

Glifosat, telewizja online, ochrona kupujących online, konferencja o Afryce - to niektóre z tematów prac Parlamentu Europejskiego w tym tygodniu.

W poniedziałek, 20 listopada, Parlament Europejski będzie gospodarzem wysłuchania publicznego w sprawie europejskiej inicjatywy obywatelskiej wzywającej do wprowadzenia ogólnounijnego zakazu glifosatu, kontrowersyjnego herbicydu, który może zaburzac działanie układu hormonalnego i powodować rak). W październiku br. Parlament odrzucił dziesięcioletnie odnowienie licencji i zaproponował całkowity zakaz do 2022 r. Rządy UE mają głosować nad pięcioletnim odnowieniem 27 listopada br.

We wtorek, 21 listopada, parlamentarne Komisje: Prawna i Rynku Wewnętrznego i Ochrony Konsumentów zagłosuje nad przepisami, które mają zapewnić lepszą ochroną kupujących online w sytuacji, gry treści takie jak pobrane gry lub muzyka nie działają prawidłowo. Zasady obejmują sposoby uzyskania zwrotu pieniędzy i gwarancji.

Tego samego dnia Komisja Prawna zagłosuje nad rozporządzeniem, które uprości dystrybucję internetowych programów telewizyjnych i radiowych w całej UE.

W środę, 22 listopada, Parlament organizuje konferencję wysokiego szczebla poświęconą Afryce, aby omówić osiągnięcia i wyzwania we wzajemnych stosunkach przed kolejnym szczytem UE-Afryka. Przewodniczący Parlamentu Antonio Tajani, Federica Mogherini, wysoka przedstawiciel UE ds. zagranicznych i polityki bezpieczeństwa, prezydent Republiki Środkowoafrykańskiej Faustin-Archange Touadéra i Werner Hoyer, prezes Europejskiego Banku Inwestycyjnego są głównymi prelegentami tego wydarzenia .

Tego samego dnia w Parlamencie odbywa się doroczny wykład naukowy poświęcony mediom w dobie sztucznej inteligencji.

W poniedziałek, 20 listopada, prezes Europejskiego Banku Centralnego Mario Draghi spotka się z posłami z Komisji Spraw Gospodarczych i Monetarnych.

Europejski Urząd Wsparcia w dziedzinie Azylu (EASO), który pełni funkcję centrum eksperckiego w dziedzinie azylu, przedstawi we wtorek, 21 listopada, roczne sprawozdanie na temat sytuacji w dziedzinie azylu w UE dla komisji wolności obywatelskich, wymiaru sprawiedliwości i spraw wewnętrznych.

© Parlament Europejski, 2017

zobacz wszystkie
Projekt i realizacja:
© 2011-2018 netkoncept.com - skycms
Polityka prywatności