W tym tygodniu w PE: Walka z terroryzmem a prawa człowieka, bisfenol A

© European Parliament 2016

Środki przeciwko przestępczości zorganizowanej, walka z terroryzmem a prawa człowieka, bisfenol A - to niektóre z tematów prac PE w tym tygodniu.

W czwartek Komisja Wolności Obywatelskich przyjmie projekt nowych przepisów mających na celu umożliwienie państwom członkowskim skutecznego zamrażania i konfiskaty mienia pochodzącego z przestępstw w całej UE. Przepisy mają na celu usprawnienie walki z finansowaniem terroryzmu i przestępczości zorganizowanej.

W poniedziałek specjalna komisja parlamentarna ds. terroryzmu spotka się z Michaelem O'Flaherty'm, dyrektorem Agencji Praw Podstawowych UE oraz z Jacquesem Toubonem, francuskim Obrońcą Praw (jego zdaniem jest czuwanie nad przestrzeganiem wolności i praw we Francji). Dyskusja będzie koncentrować się na kwestiach związanych z poszanowaniem praw podstawowych przy wdrażaniu polityki mającej na celu walkę z terroryzmem.

W czwartek w Komisji Ochrony Środowiska Naturalnego odbędzie się głosowanie ws. propozycji Komisji Europejskiej określającej nowe limity stosowania w lakierach i powłokach mających kontakt z żywnością bisfenolu A - substancji zaburzającej gospodarkę hormonalną. W 2016 r. Parlament Europesjki zwrocił się do Komisji Europejskiej o zakaz stosowania bisfenolu A we wszystkich materiałach mających kontakt z żywnością.

W tym tygodniu grupy polityczne przygotowują się do przyszłotygodniowej sesji plenarnej w Strasburgu. Na sesji plenarnej m.in. Bułgaria przedstawi swoje priorytety przez sześć miesięcy przewodnictwa w Radzie UE, posłowie omówią wyniki grudniowego szczytu UE ze szczególnym uwzględnieniem Brexitu, a pod głosowanie zostanie poddany pakiet "Czysta energia".

© Parlament Europejski, 2018

zobacz wszystkie
Projekt i realizacja:
© 2011-2018 netkoncept.com - skycms
Polityka prywatności