1% pomocy na rzecz opolskich fundacji

Podaruj 1% siebie dzieciom

Jak co roku, nieubłaganie zbliża się termin składania deklaracji podatkowych PIT. Co za tym idzie, nie ponosząc żadnych dodatkowych kosztów, możemy wspomóc wybraną organizację pożytku publicznego swoim 1% podatku.

W województwie opolskim działa cała masa fundacji i stowarzyszeń, które potrzebują naszego dobrodziejstwa, tak by samemu móc przekazać to dobro bardziej potrzebującym. Posłanka Danuta Jazłowiecka, jak co roku, rekomenduje Państwu trzy opolskie fundacje, które od wielu lat pomagają chorym dzieciom. Są to:

Ministerstwo Finansów podaje, że w zeszłym roku z możliwości przekazania 1% należnego podatku skorzystało 13,6 mln osób, co stanowiło 50% ogólnej liczby podatników. W przeliczeniu na osobę przekazali organizacjom pożytku publicznego przeciętnie kwotę w wysokości 49 zł.

Wydaje się mało?
Wg raportu Ministerstwa Finansów łączna kwota pieniędzy przekazanych w ramach rozliczania 1% podatku z rozliczenia za 2016 r. wyniosła 660,2 mln zł. W samym tylko Opolu na rzecz uprawnionych organizacji przekazano 13 173 921,59 zł.

Taka kwota już robi wrażenie i w znaczącym stopniu przyczynia się do poprawy jakości funkcjonowania wspartych organizacji, dlatego i w tym roku nie zapomnijmy w zeznaniu podatkowym wpisać numeru KRS wybranej fundacji.

Podaruj 1% jednej z opolskich fundacji pomagających dzieciom

zobacz wszystkie
Projekt i realizacja:
© 2011-2019 netkoncept.com - skycms
Polityka prywatności