Wioleta Ziółkowska, luty 2017

Wysyłając swoje zgłoszenie na konkurs „List do Brukseli” nawet nie myślałam, że mogę znaleźć się na liście laureatów, którzy pojadą na staż do biura pani poseł Danuty Jazłowieckiej do Brukseli. Natura moich studiów, delikatnie mówiąc, odbiegała od nauk politycznych czy prawa, których znajomość na pewno byłaby atutem. Ukończyłam Ekonomię i Zarządzanie Biznesem Międzynarodowym i bałam się, że nie dostanę szansy na poznanie Parlamentu Europejskiego. Nic bardziej mylnego. Pani Poseł daje szanse wszystkim, czego ja jestem dowodem.

Staż w biurze Pani poseł cenię sobie z wielu powodów. Po pierwsze, miałam okazję zobaczyć na żywo wiele ważnych osobistości polskiego, jak i zagranicznego świata polityki. Po drugie, asystentki Pani poseł zawsze zachęcały do uczestnictwa we wszelkiego rodzaju debatach czy konferencjach, które mnie interesowały. Dlatego wzięłam udział w wielu wydarzeniach. Jednym z nich była konferencja „Single European Sky Regulation”, czyli spotkanie osób związanych z branżą transportu lotniczego, jak i tych zainteresowanych zmianą klimatu, na którym omawiane były pomysły jak zmniejszyć emisję zanieczyszczeń w przemyśle lotniczym. Jest wiele innych wydarzeń i debat, które mogą w znaczny sposób poszerzyć naszą wiedzę i dać szansę na poznanie wielu punktów widzenia. Oprócz tego, miałam szanse zagłębić się w problemy naszego regionu podczas przygotowywania informacji o Odrzańskiej Drodze Wodnej i szansie na odbudowę naszych śródlądowych dróg wodnych. Poznałam, jakie zagrożenia może nieść zbliżająca się automatyzacja w miejscu pracy oraz co dla Europy będzie oznaczać CETA i dlaczego tak wielu ludzi się jej sprzeciwia. Mogłam poznać problemy dotyczące całej Unii, jak i pojedynczej jednostki, zarówno w skali mikro, jak i makro. 

Pani poseł działa na wielu szczeblach - zarówno regionalnym, europejskim, jak i światowym. Dzięki wspaniałemu zespołowi, który pracuje w jej biurach, małe i duże inicjatywy stają się sukcesami. Bardzo się cieszę, że mogłam być częścią tak zgranej drużyny i dołożyć swoją małą cegiełkę do działań biura. Dziękuję za przemiłą atmosferę i, mam nadzieję, udaną współpracę. Także znajomość z innymi stażystami z biur poselskich jest dla mnie cenna i mam nadzieję, że utrzymamy ze sobą kontakt. Dzięki otrzymanej szansie czuję, że stałam się osobą pewną siebie, otwartą i gotową na wyzwania.

zobacz wszystkie
Projekt i realizacja:
© 2011-2019 netkoncept.com - skycms
Polityka prywatności