W tym tygodniu w PE: praworządność w Polsce, Brexit

© European Parliament 2016

Sytuacja praworządności i demokracji w Polsce i Brexit - to tematy prac PE w tym tygodniu. Ponadto posłowie będą przygotowywać się w grupach politycznych do sesji plenarnej w Strasburgu.

Praworządność i demokracja w Polsce

Komisja Wolności Obywatelskich, Sprawiedliwości i Spraw Wewnętrznych zagłosuje w poniedziałek, 29 stycznia, nad projektem rezolucji w sprawie sytuacji praworządności i demokracji w Polsce, w ślad za ogłoszoną 20 grudnia 2017 roku propozycją Komisji Europejskiej, by Rada przyjęła decyzję na podstawie art. 7 ust. 1 Traktatu o Unii Europejskiej, stwierdzając wyraźne ryzyko poważnego naruszenia zasady praworządności.

Brexit

Komisje parlamentarne: Wolności Obywatelskich, Petycji oraz Zatrudnienia i Spraw Socjalnych organizują w czwartek, 1 lutego, wysłuchanie publiczne w celu zbadania potencjalnej sytuacji praw obywatelskich po Brexicie.

Przygotowania do sesji plenarnej

Grupy polityczne będą przygotowywać się do sesji plenarnej, która odbędzie się w przyszłym tygodniu w Strasburgu. Heads-up na lutowym posiedzeniu plenarnym. W programie sesji m.in.: reforma systemu handlu uprawnieniami do emisji, geoblokowanie i skład Parlamentu Europejskiego w kadencji 2019-2024.

© Parlament Europejski, 2018

zobacz wszystkie
Projekt i realizacja:
© 2011-2019 netkoncept.com - skycms
Polityka prywatności