Ostatnie dni naboru do konkursu pn. „Pokaż Język: Odkryj Szekspira”!

Ostatnie dni naboru!

Pozostało już tylko pięć dni aby zgłosić się do udziału w teatralno – językowym konkursie skierowanym do uczniów szkół średnich.

Do piątku (16 lutego 2018 r.) czekamy na zgłoszenia dwu, trzy i czteroosobowych grup teatralnych, które chcą zaprezentować na deskach Opolskiego Teatru Lalki i Aktora autorskie zakończenie jednej ze sztuk Williama Szekspira.

Zasady konkursu są bardzo proste. Uczniowie szkół średnich z województw opolskiego i dolnośląskiego, posiadający jednego lub maksymalnie dwóch opiekunów mają za zadanie wybrać jedną ze sztuk Williama Szekspira i napisać do niej własne – alternatywne zakończenie. Sztuka ma być zaprezentowana w ojczystym języku Szekspira, w języku, w którym tworzył – po angielsku. Do nadchodzącego piątku (16 II br.) na adres e-mail:   lub tradycyjną pocztą: Biuro Poselskie Danuty Jazłowieckiej ul. Łangowskiego 1/4, 45-031 Opole, należy wysłać formularz zgłoszeniowy, scenariusz (napisany wg wzoru do pobrania na stronie) oraz nagranie występu. Nagranie nie musi być profesjonalne – wystarczy telefon komórkowy. Na tym etapie nie są brane pod uwagę również rekwizyty, scenografia, czy charakteryzacja. Najważniejszy jest pomysł i poprawność językowa.

Tydzień później (23 lutego) uczestnicy dowiedzą się, kto zakwalifikował się do drugiego etapu konkursu i kto weźmie udział w finale. Finał odbędzie w sobotę 3 marca br. Uczestnicy zaprezentują się na Małej Scenie Opolskiego Teatru Lalki i Aktora przy ul. Kośnego. Jury, w którym zasiądzie Danuta Jazłowiecka – europosłanka reprezentująca Opolszczyznę i Dolny Śląsk w Parlamencie Europejskim, Eoin McHugh – native speaker, rodowity Brytyjczyk oraz Krystian Kobyłka – Dyrektor OTLiA. Jury oceniać będzie spektakle zarówno pod kątem językowym, jak i artystycznym – gra aktorska, rekwizyty, scenografia, charakteryzacja, ujęcie tematu.

Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody – wyjazd studyjny do Parlamentu Europejskiego w Brukseli, nagrody rzeczowe oraz jednodniowe, profesjonalne warsztaty teatralne.

Nie zwlekajcie! To ostatni moment, żeby przeżyć fajną przygodę :)

Dokumenty zgłoszeniowe oraz szczegóły dotyczące konkursu.

zobacz wszystkie
Projekt i realizacja:
© 2011-2019 netkoncept.com - skycms
Polityka prywatności