W tym tygodniu w PE: Międzynarodowy Dzień Kobiet, Brexit, migracja

© European Union 2016 - European Parliament

Obchody Międzynarodowego Dnia Kobiet, Brexit, sytuacja uchodźców w Libii - to tematy prac posłów w tym tygodniu.

Brexit
W środę, 7 marca, przewodniczący PE i szefowie grup politycznych przedstawią projekt rezolucji w sprawie ram przyszłych stosunków między UE a Wielką Brytanią, która zostanie poddana pod głosowanie na sesji plenarnej w przyszłym tygodniu. Konferencja prasowa przewodniczącego A. Tajaniego i koordynatora ds. Brexitu G. Verhofstadta odbędzie się tego samego dnia o godzinie 17:30.

Międzynarodowy Dzień Kobiet
Znaczenie roli kobiet w mediach i sektorze technologii informacyjno-komunikacyjnych jest tematem obchodów Międzynarodowego Dnia Kobiet w Parlamencie Europejskim. W czwartek, 8 marca, Komisja Praw Kobiet i Równouprawnienia organizuje spotkanie międzyparlamentarne na ten temat. Wśród prelegentów są m. in.: przewodnicząca Komisji Praw Kobiet i Równouprawnienia Vilija Blinkevičiūtė, komisarz UE ds. sprawiedliwości, spraw społecznych i równości płci Věra Jourová, reżyserka Sarah Gavron (Wielka Brytania) i inicjatorka festiwalu MadwomenFest Pilar Jurado (Hiszpania).
Dzień wcześniej, 7 marca, Parlament Europejski organizuje seminarium dla dziennikarzy. Wśród prelegentów znajdą się członkowie parlamentarnej Komisji ds. Praw Kobiet i Równouprawnienia, a także eksperci zewnętrzni.

Sytuacja uchodźców w Libii
W poniedziałek, 5 marca, Komisja Wolności Obywatelskich, Komisja Spraw Zagranicznych i Delegacja do spraw stosunków z Maghrebem omówią z przedstawicielami Biura Wysokiego Komisarza NZ ds. Uchodźców (UNHCR) sytuację migrantów w Libii, podejście libijskiej straży przybrzeżnej i wsparcie finansowe UE.

Wybory w Sierra Leone
Delegacja posłów do PE pojedzie do Sierra Leone, aby obserwować wybory prezydenckie, parlamentarne i lokalne, które odbędą się w tym kraju 7 marca.

Ponadto grupy polityczne przygotowują się do posiedzenia plenarnego w marcu w Strasburgu.

 

© Parlament Europejski, 2018

zobacz wszystkie
Projekt i realizacja:
© 2011-2019 netkoncept.com - skycms
Polityka prywatności