Zapowiedź sesji plenarnej: Brexit, budżet UE, opodatkowanie przedsiębiorstw

© European Union 2018 - European Parliament

Na sesji plenarnej w Strasburgu m.in. priorytety Parlamentu w przyszłym wieloletnim budżecie UE i stanowisko wobec przyszłych stosunków UE-UK.

W środę, 14 marca posłowie przyjmą w rezolucji stanowisko Parlamentu Europejskiego w sprawie przyszłych stosunków między UE a Wielką Brytanią, które stanowią część toczących się rozmów w sprawie Brexitu.

Premier Portugalii António Costa będzie trzecim w tym roku liderem UE - po premierach Irlandii i Chorwacji, który będzie debatował z posłami o przyszłości Europy. Debata w środowy poranek, 14 marca.

W środę Parlament Europejski przyjmie rezolucję w sprawie wieloletniego budżetu UE po 2020 roku. Posłowie domagają się zwiększenia środków na badania naukowe, wsparcie dla młodych ludzi i małych firm.

W czwartek, 15 marca, Parlament Europejski przyjmie rezolucję, w której opowiada się gruntownym przeglądem systemu opodatkowania przedsiębiorstw w UE, aby zapobiegać przenoszeniu podstawy opodatkowania firm w miejsca o niskich podatkach.

W jaki sposób UE powinna zareagować na wprowadzenie przez Stany Zjednoczone ceł na import stali i aluminium? W środę posłowie będą dyskutować o skutkach dla europejskiej gospodarki i środkach zaradczych z komisarz ds. handlu Cecilią Malmström.

W środę posłowie będą debatować na temat bezpieczeństwa dziennikarzy na Słowacji i w całej UE po niedawnym morderstwie dziennikarza śledczego Jána Kuciaka i jego narzeczonej Martiny Kušnírovej. W dniach 7-8 marca Słowację odwiedziła 6-osobowa delegacja PE, aby zbadać okoliczności śmierci słowackiego dziennikarza.

W czwartek posłowie wezwą reżim syryjski i jego sojuszników do zaprzestania walk w regionie Ghouta i do udzielenia pomocy humanitarnej.

© Parlament Europejski, 2018

zobacz wszystkie
Projekt i realizacja:
© 2011-2019 netkoncept.com - skycms
Polityka prywatności