Zapowiedź sesji plenarnej: Macron, walka ze zmianą klimatu, żywność ekologiczna

© European Union 2018 - European Parliament

Wizyta prezydenta Francji Emanuela Macrona, ograniczenie emisji gazów cieplarnianych, lepsza gospodarka odpadami - to główne tematy sesji plenarnej w Strasburgu.

Przyszłość Unii Europejskiej

W czwartej z serii debat przywódców państw członkowskich z posłami do Parlamentu Europejskiego weźmie udział francuski prezydent Emmanuel Macron. Debata odbędzie się we wtorek rano. Więcej informacji o debatach.

Gospodarka odpadami

By ułatwić przejście do modelu gospodarki o obiegu zamkniętym, w którym zasoby wykorzystywane są w bardziej racjonalny sposób, posłowie przyjmą w środę nowe cele redukcji i składowania odpadów.

Walka ze zmianą klimatu

We wtorek posłowie zagłosują nad przepisami, które mają ustanowić wiążące cele redukcji gazów cieplarnianych dla państw członkowskich w sektorach transportu, rolnictwa, budownictwa i odpadów. Poza tym posłowie przyjmą również przepisy, które  zobowiązują państwa członkowskie do zrekompensowania zmian w użytkowaniu gruntu (co powoduje emisje gazów) poprzez lepsze zarządzanie już istniejącymi lasami albo poprzez zalesianie.

Pozostałe tematy

Parlament przyjmie przepisy, które mają służyć zwiększeniu efektywności energetycznej budynków i wsparciu unijnego sektora żywności ekologicznej oraz znowelizują unijną dyrektywe w sprawie przeciwdziałania praniu pieniędzy, by skuteczniej walczyć z terroryzmem.

W związku ze skandalem związanym z Facebookiem i Cambridge Analytica w środę posłowie bedą debatować o ochronie danych i prywatności obywateli.

© Parlament Europejski, 2018

zobacz wszystkie
Projekt i realizacja:
© 2011-2019 netkoncept.com - skycms
Polityka prywatności