W tym tygodniu w PE: procedury azylowe, pracownicy delegowani, rynek cyfrowy

© European Parliament 2016

Uproszczenie procedur azylowych, pracownicy delegowani, konferencja wysokiego szczebla na temat wyzwań dla rynku cyfrowego - to główne tematy prac Parlamentu Europejskiego w tym tygodniu.

Reforma prawa azylowego

Nowe przepisy mają uprościć procedury i zniechęcić osoby ubiegające się o azyl do aplikowania jednocześnie w więcej niż jednym państwie członkowskim. Przepisy zawierają również wspólną unijną definicję "bezpiecznych krajów pochodzenia". Głosowanie odbędzie się w Komisji Wolności Obywatelskich w środę, 25 kwietnia.

Pracownicy delegowani

W środę, 25 kwietnia, Komisja Zatrudnienia i Spraw Socjalnych przyjmie wyniki nieformalnego porozumienia osiągniętego w negocjacjach między Parlamentem Europejskim, Komisją Europejską i państwami członkowskimi. Nowe przepisy mają zapewnić lepszą ochronę pracowników delegowanych do innego państwa członkowskiego. Zanim zmiany wejdą w życie, muszą zostać przyjęte przez Parlament Europejski na sesji plenarnej i przez państwa członkowskie.

Konferencja o wspólnym rynku cyfrowym

W środę, 25 kwietnia, w Parlamencie Europejskim w Brukseli odbędzie się konferencja wysokiego szczebla poświęcona wspólnemu rynkowi cyfrowemu - szansach i wyzwaniach, jakie niesie on dla europejskiej gospodarki. Konferencję otworzą przewodniczący Parlamentu Europejskiego Antonio Tajani i komisarz ds. rynku cyfrowego Mariya Gabriel. O 17.30 zapraszamy na wywiad z przewodniczącym Tajanim na Facebooku.

Wizyta premiera Tunezji

We wtorek, 24 kwietnia, premier Tunezji Jusuf asz-Szahid i Komisja Spraw Zagranicznych będą dyskutować o wsparciu UE dla demokratycznej transformacji w tym kraju, o readmisji (czyli procedurze odsyłania nielegalnych imigrantów do kraju, z którego przybyli), dostępie tunezyjskich towarów do unijnego rynku oraz liście Komisji Europejskiej zawierającej listę państw narażonych na pranie brudnych pieniędzy.

© Parlament Europejski, 2018

zobacz wszystkie
Projekt i realizacja:
© 2011-2019 netkoncept.com - skycms
Polityka prywatności