Moja Europa 2018 – dwie grupy wiekowe, dwa odrębne tematy, jeden cel: kreatywne świętowanie Dnia Europy!

Moja Europa! Konkurs plastyczny dla uczniów szkół podstawowych

Zgodnie z sześcioletnią tradycją opolska Europosłanka wraz z partnerem Miejską Biblioteką Publiczną zapraszają do wzięcia udziału w plastycznym konkursie pn. „Moja Europa”. Adresatami konkursu są uczniowie klas I-VI szkół podstawowych z całej Opolszczyzny.

Tradycyjnie już z okazji dzisiejszego święta – Dnia Europy, ogłaszamy konkurs plastyczny. Tegoroczna edycja jest wyjątkowa – po raz pierwszy uczniowie zostali podzieleni nie tylko na dwie grupy wiekowe ale i tematyczne:

Klasy I-III Postaci z europejskich bajek

Uczniowie klas od pierwszej do trzeciej zmierzą się z postaciami z bajek, podań i legend. Co ważne mają to być postaci z bajek, które powstały w krajach członkowskich Unii Europejskiej. Możecie szukać na polskim podwórku takich bohaterów jak Koziołek Matołek, czy Skarbnik, możecie skorzystać z niezliczonej ilości postaci, które wymyślił duński pisarz i poeta Hans Christian Andersen, czy niemieccy pisarze bracia Grimm. Wybierzcie swoje ulubione bajkowe postaci, sprawdźcie „skąd pochodzą” i wybierzcie tę, która ma europejskie korzenie. W przyklejanej na odwrocie pracy karcie z danymi koniecznie wpiszcie kogo narysowaliście i z jakiej bajki, z jakiego kraju pochodzi.

 

Klasy IV-VI Komiks o Unii Europejskiej

Uczniowie klas IV – VI mają nieco trudniejsze zadanie, ponieważ nie polega ono na odtworzeniu, a stworzeniu czegoś nowego. Stwórzcie własną historię dotyczącą w jakiś sposób Unii Europejskiej i przedstawcie ją za pomocą komiksu. Możecie wymyślić historię o powstaniu samej UE, jej flagi, czy hymnu; o powstaniu któregoś z europejskich miast (np. Brukseli, czy Strasburga), stworzyć historię osadzoną we współczesności, a może nawet w przyszłości. Możliwości jest naprawdę wiele. Nie ograniczajcie swojej wyobraźni – wymyślcie coś zaskakującego, śmiesznego, z morałem itd. Wybór zależy tyko od Was.

 

Prace przygotowane zgodnie z wytycznymi podanymi w regulaminie należy dostarczyć do biura Danuty Jazłowieckiej w Opolu (ul. Łangowskiego 1/4) w terminie do 8 czerwca 2018 r. (piątek) do godziny 16.00. Forma wykonania pracy konkursowej jest dowolna: wyklejanka, rysunek, malunek, szkic itd., natomiast format pracy nie może być mniejszy niż A4, a zarazem większy niż A3. Prosimy pamiętać, że praca musi być jednowymiarowa.

Sto najciekawszych prac będzie można zobaczyć podczas wystawy w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu w dniach 13 sierpnia – 10 września br. Zwieńczeniem wystawy będzie uroczysty finisaż, w trakcie którego laureatom zostaną wręczone nagrody.

 

Moja Europa 2018!

Dokumenty do pobrania:

PDFRegulamin konkursu
PDFFormularz zgłoszeniowy
PDFOświadczenie rodzica
PDFKlasy I-III naklejka na pracę
PDFKlasy IV-VI naklejka na pracę

zobacz wszystkie
Projekt i realizacja:
© 2011-2019 netkoncept.com - skycms
Polityka prywatności