Rewizja dyrektywy o delegowaniu pracowników tematem spotkania z agencjami pracy

Spotkanie europosłanki Danuty Jazłowieckiej z agencjami pracy zorganizował OKAP

Jak będą wyglądać nowe przepisy  związane z delegowaniem pracowników i jak je interpretować oraz gdzie zgłaszać problemy  - te zagadnienia były tematem poniedziałkowego (21.05) spotkania europosłanki Danuty Jazłowieckiej z opolskimi agencjami pracy.

Na zaproszenie Ogólnopolskiego Konwentu Agencji Pracy (OKAP) Danuta Jazłowiecka spotkała się z przedstawicielami opolskich agencji pracy, aby przedstawić zmiany, jakie zajdą po wdrożeniu rewizji dyrektywy dot. delegowania pracowników. Zmiany te zajdą głównie w kwestiach w szczególności dotyczących wprowadzonego okresu delegowania, nowego wymiaru wynagrodzenia oraz szerszego zakresu obowiazujacych ukladow zbiorowych i tego głównie dotyczyły pytania, na które odpowiadały Danuta Jazłowiecka wraz z doradczynią Iwoną Kasprzyk-Sową. 

Komisja ds. zatrudnienia i spraw socjalnych w Parlamencie Europejskim przyjęła zmiany dotyczące zasad delegowania. Przyjęty tekst jest wynikiem dwuletnich negocjacji. Teraz dokument zostanie poddany pod głosowanie na sesji plenarnej Parlamentu Europejskiego, a następnie w Radzie Unii Europejskiej. Nowe zasady, które zapewne zostaną przyjęte, wejdą w życie w 2020 r.

 

Spotkanie z agencjami pracy zorganizowane przez OKAP   Spotkanie z agencjami pracy zorganizowane przez OKAP

 

zobacz wszystkie
Projekt i realizacja:
© 2011-2019 netkoncept.com - skycms
Polityka prywatności