Popołudniowa kawa z europosłem Rosatim

Spotkanie w ramach Klubu Obywatelskiego z europosłem Dariuszem Rosatim, europosłanką Danutą Jazłowiecką i posłem Tomaszem Kostusiem

Ponad 80 osób uczestniczyło w piątkowym spotkaniu w ramach Klubu Obywatelskiego.

Spotkanie miało charakter otwarty, udział w nim mógł wziąć każdy chętny. Na pytania uczestników odpowiadali europosłowie Dariusz Rosati i Danuta Jazłowiecka oraz poseł Tomasz Kostuś. Tytułowym tematem spotkania było członkostwo Polski w Unii Europejskiej i to czy nadal chcemy w niej być, dlatego też poruszono temat korzyści, które czerpiemy z członkostwa – m.in. swobodną możliwość przekraczania granic, która dziś dla młodych osób jest oczywista, a jeszcze kilkanaście lat temu była marzeniem wielu Polaków. Poruszono także temat słabnącej roli Polski na arenie międzynarodowej i unijnej, co przekłada się na ograniczone możliwości wpływów na podejmowane przez unijne instytucje decyzje. 

Przybyłych gości nurtowały między innymi pytania dotyczące przyszłości Polski w Unii Europejskiej i ewentualnego polexitu, zbliżających się wyborów parlamentarnych, a także zjednoczonej opozycji czy relacji Unii i Polski z Ukrainą. Cała dyskusja trwała około dwóch godzin a, na zakończenie na wszystkich gości czekał dobry poczęstunek.

 

 

 

zobacz wszystkie
Projekt i realizacja:
© 2011-2019 netkoncept.com - skycms
Polityka prywatności