W tym tygodniu w PE: Mark Zuckerberg, RODO, Eurobarometr

© European Union 2014 - European Parliament

Tuż przed wejściem w życie reformy ochrony danych osobowych Mark Zuckerberg spotka się z szefami grup politycznych, by przedyskutować wykorzystanie danych użytkowników Facebooka w UE.

Mark Zuckerberg w Parlamencie Europejskim

We wtorek, 22 maja, Konferencja Przewodniczących Parlamentu Europejskiego (przewodniczący PE oraz szefowie grup politycznych w PE) spotka się z Markiem Zuckerbergiem, twórcą i dyrektorem generalnym Facebooka. Tematem spotkania będzie rzekome wykorzystanie niezgodnie z przeznaczeniem danych milionów Europejczyków - użytkowników Facebooka oraz potencjalnym wpływie na wybory europejskie.

Posiedzenie Konferencji Przewodniczących ropocznie się ok. godz. 18:15 i będzie transmitowane na żywo.

Po posiedzeniu o godz. 19.30 odbędzie się konferencja prasowa przewodniczącego Tajaniego.

Spotkanie z Markiem Zuckerbergiem odbędzie się tuż przed wejściem w życie (25 maja) nowego unijnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). W 2016 roku Parlament Europejski przyjął reformę, by zapewnić jendakowy wysoki poziom ochrony w całej Unii Europejskiej. RODO zagwarantuje, że obywatele będą mieć kontrolę nad tym, jakiego rodzaju dane udostępniają i dla jakich celów.

Wybory europejskie za rok

W środę, 23 maja, o godz. 10.30, na rok przed wyborami europejskimi odbędzie się konferencja prasowa przewodniczącego Tajaniego.

Tego samego dnia zostaną opublikowane także wyniki najnowszego Eurobarometru. W ramach badania zapytano Europejczyków m. in. o ich poparcie dla Unii Europejskiej, w szczególności dla Parlamentu Europejskiego, o tematy zbliżającej się kampanii wyborczej.

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się między 23 a 26 maja 2019 roku.

Pobieranie opłat drogowych w UE

W czwartek, 24 maja, w Komisji Transportu i Turystyki odbędzie się głosowanie w sprawie nowych ogólnoujnijnych zasad pobierania opłat drogowych. W projekcie znajduje się m. in. propozycja stopniowego wprowadzania opłat na podstawie odległości, a nie czasu. Przepisy mają stanowić bodziec dla rozwoju bardziej przyjaznego środowisku transportu i przyczynić się do zapewnienia równego traktowania użytkowników dróg. Przepisy są częścią pakietu mobilności.

© Parlament Europejski, 2018

zobacz wszystkie
Projekt i realizacja:
© 2011-2019 netkoncept.com - skycms
Polityka prywatności