Postać z europejskiej bajki i komiks o Unii Europejskiej to tematy z którymi mierzą się uczniowie szkół podstawowych w tegorocznej edycji konkursu „Moja Europa”

Moja Europa! Konkurs plastyczny dla uczniów szkół podstawowych

Po raz szósty z okazji Dnia Europy europosłanka Danuta Jazłowiecka wraz ze współorganizatorem Miejską Biblioteką Publiczną w Opolu ogłosili konkurs plastyczny skierowany do uczniów klas I-VI szkół podstawowych.

Pierwszy raz w wieloletniej historii konkursu uczniowie poszczególnych grup wiekowych mierzą się z różnymi tematami. Młodsza grupa ma zadanie nieco bardziej odtwórcze – przedstawienie dowolnej postaci z bajki, legendy, kreskówki, która powstała na terenie UE, została stworzona przez europejskiego pisarza, reżysera. Starsza grupa ma za zadanie stworzenie własnego komiksu, na dowolny temat nawiązujący do Unii Europejskiej. Najciekawsze prace zostaną zaprezentowane na wystawie w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ul. Minorytów 4 w Opolu, a laureaci pierwszych trzech miejsc w obu kategoriach wiekowych otrzymają atrakcyjne nagrody.

Uczniowie klas I – III

Waszym zadaniem jest narysowanie, namalowanie, naszkicowanie, czy wyklejenie dowolnie wybranej bajki, która powstała na terenie dzisiejszej Unii Europejskiej. Wybór naprawdę jest bardzo szeroki: Kopciuszek, Kot w butach, czy Czerwony Kapturek to bajki francuskie, Śpiąca Królewna, czy Królewna Śnieżka to bajki niemieckie, bardzo znaną baśnią angielską jest opowieść o Jasiu i łodydze fasoli. W Polsce mamy mnóstwo legend np. o Panu Twardowskim, czy o Wawelskim Smoku. Nasi czescy sąsiedzi stworzyli takie postaci jak Rumcajs i Krecik. Wszyscy znamy te bajki, prawda? Macie niepowtarzalną okazję odkrycia z jakich krajów pochodzą Wasi ulubieni bohaterowie. Pamiętajcie jednak aby dokładnie sprawdzać poszczególne bajki, ponieważ wiele z nich należy np. do wytwórni The Walt Disney Company i są to bajki amerykańskie.

Uczniowie klas IV – VI

Waszym zadaniem jest stworzenie własnej, obrazkowej historyjki dotyczącej Unii Europejskiej – komiksu. Możecie używać w niej słów i krótkich treści zamieszczonych w „dymkach” lub posługiwać się tylko obrazami. Komiks nie musi być długi i zawierać wielu okienek. Jeżeli macie pomysł na historię, która zmieści się w dwóch, trzech okienkach – czemu nie! Temat Waszego komiksu jest dowolny, musi natomiast nawiązywać do zagadnień związanych z Unią Europejską – jej historii, mieszkańców, zabytków, języków… Czekamy na Wasze kreatywne, zaskakujące, zabawne lub całkiem poważne historyjki. Możecie podchwycić jakąś europejską legendę i napisać do niej własne zakończenie, pofantazjować o przyszłości albo stworzyć historię nawiązującą do obecnych wydarzeń. Wiemy, że zadanie nie jest łatwe ale wierzymy, że na pewno sobie poradzicie. Powodzenia!

Na wszystkie zgłoszenia czekamy do piątku 8 czerwca 2018 r. do godziny 16.00. Prace można dostarczać osobiście lub wysłać na adres biura Pani Poseł Danuty Jazłowieckiej w Opolu: ul. Łangowskiego 1/4, 45-031 Opole.

Wszystkie szczegóły dotyczące konkursu, regulamin, formularz zgłoszeniowy do odnalezienia TUTAJ.

zobacz wszystkie
Projekt i realizacja:
© 2011-2019 netkoncept.com - skycms
Polityka prywatności