Nagrody w szóstej edycji konkursu „Moja Europa” rozdane!

Nagrody w szóstej edycji konkursu plastycznego Moja Europa rozdane!

Wszechstronnie utalentowana młodzież ze szkół podstawowych województwa opolskiego wzięła udział w uroczystym finisażu prac plastycznych „Moja Europa”.

W miniony piątek 7 września w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu oraz trwającej ponad miesiąc wystawy, a młodzi artyści odebrali zasłużone nagrody. Przypomnijmy, że tegoroczna edycja konkursu po raz pierwszy podzielona została na dwie grupy nie tylko wiekowe ale również tematyczne. Uczniowie klas I-III za zadanie mieli przedstawić swoją ulubioną postać z europejskiej bajki, natomiast uczniowie klas IV-VI mieli stworzyć własny komiks nawiązujący do unijnych tematów.

Najmłodsi zaprezentowali swoich ulubionych bohaterów z ponad 40 europejskich bajek. Największą popularnością cieszył się Reksio i Krecik ale dzieci wykazały się znajomością mniej popularnych baśni jak np. Meluzyna, czy Trzech braci i złota jabłoń. Starsza grupa wiekowa zmierzyła się z nieco trudniejszą formą – komiksem. Tutaj najczęściej pojawiały się nawiązania do historii UE, jej symboli, podróżowania po Europie. Często pojawiającym się motywem była lekcja europejska – czasem prowadzona przez nauczyciela w szkole, ale również przez bardziej nietypowe postaci jak Znaczek Pytaczek znający odpowiedzi na wszystkie pytania, czy Kosmiczna Kapsuła mająca zdolność przenoszenia w odległe miejsca i czasy.

Finisaż zgromadził pełną salę laureatów, ich rodziców, rodzeństwa, opiekunów i nauczycieli. Po raz pierwszy uroczystość uświetniły występy wokalne solo oraz w kwartecie, pokazy tańca a cappella, a nawet szpagat.

Współorganizatorem konkursu była Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu, a partnerem odpowiedzialnym za ocenę prac Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu.

Przypomnijmy, że laureatami tegorocznej edycji zostali:

Klasy I-III

Temat: Postać z europejskiej bajki

Miejsce I Sonia Stefańska z PSP w Łubnianach

Miejsce II Patrycja Kwiatkowska z ZSP w Moszczance

Miejsce III Agata Kubiczek z PSP w Malni

 

Klasy IV-VI

Temat: Komiks o Unii Europejskiej

Miejsce I Oskar Leluszko z PSP nr 9 w Opolu

Miejsce II Szymon Garbaczok z PSP w Malni

Miejsce III Michał Gorysz z PSP nr 8 w Opolu

 

Moja Europa 2018   Moja Europa 2018   Moja Europa 2018   Moja Europa 2018   Moja Europa 2018   Moja Europa 2018   Moja Europa 2018   Moja Europa 2018   Moja Europa 2018   Moja Europa 2018

zobacz wszystkie
Projekt i realizacja:
© 2011-2019 netkoncept.com - skycms
Polityka prywatności