Szkolny dzień z europosłem w Gimnazjum w Jemielnicy

"Szkolny dzień z europosłem" w ramach projektu "Jemielnickie Gimnazjum Szkołą Parlamentaryzmu"

„Jemielnickie Gimnazjum Szkołą Parlamentaryzmu” to projekt, którego celem jest przybliżenie młodzieży funkcjonowania polityki na szczeblu lokalnym, krajowym czy europejskim. Składa się z części naukowo-rozwojowej, historycznej i aktywistycznej.

W poniedziałek 22 października br. europosłanka Danuta Jazłowiecka miała okazję spotkać się z uczniami jemielnickiego Gimnazjum, w ramach „Szkolnego dnia z europosłem”, który jest częścią projektu. Z tej okazji uczniowie przygotowali symulację obrad Parlamentu Europejskiego, w trakcie których poszczególne komisje, w skład których wchodzili uczniowie, wygłaszały krótkie przemówienia na wcześniej podzielone tematy. Obrady zakończyły się przygotowaniem przez uczniów rezolucji dotyczącej likwidacji gimnazjów.

W trakcie poniedziałkowego spotkania opolska europosłanka wręczyła także uczniom nagrody w konkursie plastycznym „Nasza Europa – Moja Mała Ojczyzna jej częścią”, który był jednym z elementów projektu. Spotkanie było także okazją, to zadania Danucie Jazłowieckiej, nurtujących młodzież pytań – między innymi o to jakie kwalifikacje powinien posiadać europoseł, jak wygląda dzień pracy w Parlamencie, ale także o godzenie życia zawodowego z rodzinnym, czy zainteresowania.

W ramach projektu „Jemielnickie Gimnazjum Szkołą Parlamentaryzmu” uczniowie poznają historię parlamentarzystów związanych z Jemielnicą, wzięli udział w sesji Rady Gminy, spotkają się z Posłem na Sejm RP oraz odwiedzą biura poselskie i europoselskie. Projekt dofinansowany jest przez Fundację Górażdże, a europosłanka Danuta Jazłowiecka objęła wydarzenie patronatem. 

zobacz wszystkie
Projekt i realizacja:
© 2011-2019 netkoncept.com - skycms
Polityka prywatności