O smogu w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu - debata z udziałem prof. Jerzego Buzka

Debata o smogu z udziałem prof. Jerzego Buzka

Kolejne spotkanie z cyklu „Porozmawiajmy o naszych sprawach” odbyło się w miniony piątek (26 października br.) w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu. Tym razem tematem spotkania było pytanie "Czy Polska musi być krajem smogu?". Głównym gościem spotkania był europoseł, prof. Jerzy Buzek, a gospodarzami europosłanka  Danuta Jazłowiecka oraz poseł Tomasz Kostuś.

Temat smogu od wielu miesięcy jest bardzo często poruszany, w telewizji, radiu czy gazetach co chwilę ukazywane są diagramy bądź wykresy pokazujące stan powietrza w Polsce. Zainteresowanie tym tematem wśród społeczeństwa wzrasta, dlatego też spotkanie przyciągnęło wielu obywateli  w różnym przedziale wiekowym.

Profesor Jerzy Buzek podczas debaty zwrócił uwagę, że w Polsce zanieczyszczenia powietrza generuje głównie ciepłownictwo. Dlatego tzw. kopciuchy należy zamienić na wysokowydajne piece, poprawić energooszczędność domów i wdrożyć przepisy, które zakażą palenia węglem złej jakości. Walka z zanieczyszczeniem powietrza w Polsce z szacunkowych danych podanych przez byłego premiera wyniesie kilkadziesiąt miliardów złotych. Przed władzami krajowymi i lokalnymi stoi wyzwanie polegające na pomocy mieszkańcom, których nie stać na wymianę pieców. Konkluzja ze spotkania jest jedna: wszyscy musimy czuć się odpowiedzialni za czyste powietrze w naszej dzielnicy, mieście i kraju.

Czy Polska musi być krajem smogu? Debata z udziałem prof. Jerzego Buzka O smogu w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu - debata z udziałem prof. Jerzego Buzka O smogu w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu - debata z udziałem prof. Jerzego Buzka O smogu w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu - debata z udziałem prof. Jerzego Buzka O smogu w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu - debata z udziałem prof. Jerzego Buzka O smogu w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu - debata z udziałem prof. Jerzego Buzka O smogu w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu - debata z udziałem prof. Jerzego Buzka O smogu w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu - debata z udziałem prof. Jerzego Buzka O smogu w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu - debata z udziałem prof. Jerzego Buzka O smogu w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu - debata z udziałem prof. Jerzego Buzka O smogu w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu - debata z udziałem prof. Jerzego Buzka

zobacz wszystkie
Projekt i realizacja:
© 2011-2019 netkoncept.com - skycms
Polityka prywatności