W tym tygodniu na Sesji Plenarnej PE: umowa UE-Japonia, Nagroda Sacharowa, czynniki rakotwórcze

© European Union 2018 - European Parliament

Europosłowie, w tym tygodniu w Strasburgu, podczas ostatniej sesji plenarnej PE w tym roku, przyznają nagrodę Sacharowa oraz zagłosują nad nową umową handlową UE-Japonia.

Partnerstwo Unia Europejska – Japonia

W środę eurodeputowani będą głosować nad nową umową handlową pomiędzy UE, a Japonią. Ułatwiłaby ona europejskim firmom eksport do Japonii, a planowane partnerstwo strategiczne może pobudzić współpracę w zakresie wspólnych wyzwań, takich jak bezpieczeństwo i środowisko.

Nagroda Sacharowa

Wręczenie nagrody Sacharowa za 2018 rok odbędzie się w środę w południe. Tegorocznym laureate został więziony ukraiński filmowiec Oleg Sentsov. Od 1988 r. Parlament Europejski przyznaje nagrodę im. Sacharowa za wolność myśli, osobom i organizacjom broniącym praw człowieka i podstawowych wolności.

Przyszłość Europy

Cypryjski prezydent Nicos Anastasiades omówi w środę z eurodeputowanymi temat przyszłości Europy. Będzie to 14. debata w serii.

Brexit

Również w środę europosłowie będą debatować nad wynikiem głosowania nt. Brexitu w brytyjskim parlamencie, jego konsekwencjach i warunkach.

Pozostałe tematy

Europosłowie zajmą się również takimi tematami jak:

  • Zalecenia specjalnej komisji parlamentarnej ds. Terroryzmu
  • Budżet UE 2019
  • Bardziej rygorystyczne zasady w celu eliminowania i zmniejszania czynników rakotwórczych i mutagenów w miejscu pracy
  • Koordynacja systemów zabezpieczenia społecznego

W poniedziałek przewodniczący Antonio Tajani odbierze w imieniu Parlamentu Europejskiego płomień pokoju. Płomień przybędzie do Strasburga z Betlejem.

© Parlament Europejski, 2018

zobacz wszystkie
Projekt i realizacja:
© 2011-2019 netkoncept.com - skycms
Polityka prywatności