„Moja Europa” – pokaż nam swój plastyczny talent i wygraj nagrody!

Moja Europa 2019! Konkurs plastyczny

Przed nami siódma edycja konkursu plastycznego dla uczniów klas I-VI szkół podstawowych z terenu województwa opolskiego.

Tak jak w poprzedniej edycji konkurs podzielony jest na dwie kategorie wiekowe oraz tematyczne. Nietypowa jest data ogłoszenia konkursu. W tym roku – wyjątkowo – przyspieszamy i zachęcamy do wzięcia udziału w zimowej edycji konkursu.

Klasy I-III

Stroje narodowe mieszkańców krajów członkowskich UE

Każdy z krajów ma swoje tradycyjne stroje. Ludowe, historyczne, regionalne, ale również sportowe. Czekamy na Wasze propozycje i pomysły co jeszcze kryje się pod hasłem: strój narodowy. Pamiętajcie jednak, że mają one dotyczyć mieszkańców krajów, które należą do Unii Europejskiej.

Klasy IV-VI

Komiks: Co bym zmienił gdybym był europosłem?

Dla starszaków zadanie jest nieco trudniejsze. Ponownie prosimy o przygotowanie komiksu. Tym razem jednak odpowiadającego na pytanie: Co bym zmienił gdyby był europosłem? Czekamy zarówno na Wasze realne jak i zupełnie niesamowite pomysły. Puśćcie wodze fantazji i pomyślcie co chcielibyście zmienić w dzisiejszym otaczającym Was świecie.

Prace przygotowane zgodnie z wytycznymi podanymi w regulaminie należy dostarczyć do biura Danuty Jazłowieckiej w Opolu (ul. Łangowskiego 1/4) w terminie do 22 lutego 2019 r. (piątek) do godziny 16.00. Forma wykonania pracy konkursowej jest dowolna: wyklejanka, rysunek, malunek, szkic itd., natomiast format pracy nie może być mniejszy niż A4, a zarazem większy niż A3. Prosimy pamiętać, że praca musi być jednowymiarowa. Co to oznacza? Praca nie może być grubo wyklejona np. plasteliną, sznurkami, koralikami – wszystkie te elementy sprawiają, że praca ma efekt trójwymiarowości ale nie będzie mogła wziąć udziału w wystawie.

Sto najciekawszych prac będzie można zobaczyć podczas wystawy w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu w dniach 18 marca – 9 kwietnia br. Wystawę rozpocznie uroczysty wernisaż połączony z rozdaniem nagród. Wernisaż odbędzie się 22 marca 2019 r. o godzinie 16.00 w sali konferencyjnej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu. Każda z osób, której praca weźmie udział w wystawie otrzyma upominek.

 

PDFRegulamin
PDFZgoda opiekuna prawnego
PDFFormularz zgłoszeniowy
PDFNaklejka na pracę klasy I-III
PDFNaklejka na pracę klasy IV-VI

zobacz wszystkie
Projekt i realizacja:
© 2011-2019 netkoncept.com - skycms
Polityka prywatności