Agenda sesji plenarnej PE w Strasburgu: Prezydencja Rumunii, Brexit, autonomiczne samochody

CC-BY-4.0: © European Union 2019 – Source: EP

Na pierwszej sesji plenarnej Parlamentu Europejskiej w Strasburgu europosłowie dokonają przeglądu planów rumuńskiej prezydencji w Radzie, omówią rozwój sytuacji w sprawie Brexitu i przyjrzą się tematowi autonomicznych samochodów.

We wtorek po południu rumuńska premier Viorica Dăncilă omówi priorytety prezydencji Rumunii z posłami do PE. Austriacki kanclerz Sebastian Kurz przedstawi również osiągnięcia swojej prezydentury w drugiej połowie 2018 roku.

W środę posłowie będą rozmawiać o sytuacji w związku z wycofaniem się Wielkiej Brytanii z UE.

Pojazdy bez kierowców będą dostępne na rynku UE od 2020 r. We wtorek Parlament zagłosuje nad sprawozdaniem z inicjatywy własnej w sprawie autonomicznej jazdy. Członkowie najprawdopodobniej podkreślą, że potrzebne są dalsze starania, aby zapewnić wystarczające fundusze na wsparcie sektora oraz że istnieją odpowiednie zasady dotyczące bezpieczeństwa i odpowiedzialności.

Parlament organizuje we wtorek ceremonię, aby uczcić 20 lat istnienia euro, a następnego dnia posłowie do PE zagłosują nad wnioskami zwiększającymi zaufanie do unijnej procedury zatwierdzania pestycydów.

Europosłowie zagłosują w czwartek nad ustaleniem zasad, które ograniczałyby dostęp do funduszy UE dla państw członkowskich, które mają braki w kwestiach dotyczących praworządności, takich jak niezawisłość sądownictwa lub zwalczanie nadużyć finansowych i korupcji.

W 15. debacie na temat przyszłości Europy hiszpański premier Pedro Sánchez omówi przyszły kierunek rozwoju Unii z posłami do PE w środę.

© Parlament Europejski, 2019

zobacz wszystkie
Projekt i realizacja:
© 2011-2019 netkoncept.com - skycms
Polityka prywatności