W tym tygodniu w Parlamencie Europejskim: umowa handlowa UE-Singapur, ochrona konsumentów, dobrostan zwierząt

© European Union 2014 - European Parliament

W tym tygodniu komisje parlamentu zagłosują nad zaktualizowanymi zasadami ochrony konsumentów, nową umową handlową z Singapurem i standardami ponownego wykorzystania wody w rolnictwie.

Komisja rynku wewnętrznego zagłosuje we wtorek w sprawie aktualizacji unijnych zasad dotyczących ochrony konsumentów. W ramach aktualizacji dokonano przeglądu rynku online, ochrony konsumentów "darmowych" aplikacji i mediów społecznościowych, sprzedaży obwoźnej oraz podwójnej jakości produktów.  Członkowie komisji zagłosują również nad nowymi przepisami dotyczącymi ubezpieczeń komunikacyjnych, które mają na celu zapewnienie lepszej ochrony ofiarom wypadków drogowych.

Dobrostan zwierząt jest w środowym porządku obrad komisji ds. rolnictwa. Posłowie wezwą do lepszego egzekwowania obowiązujących przepisów UE w zakresie transportu zwierząt.

Komisja środowiska zagłosuje we wtorek w sprawie norm dotyczących ponownego wykorzystania wody w rolnictwie.

W czwartek komisja handlu międzynarodowego zagłosuje w sprawie zatwierdzenia umowy o wolnym handlu z Singapurem. Umowa wyeliminowałaby praktycznie wszystkie cła na import do UE.

We wtorek komisja ds. rozwoju regionalnego zagłosuje nad zmianą zasad i warunków otrzymywania funduszy UE w szerokim zakresie polityk, w tym: rozwoju regionalnego, spójności, azylu i migracji, bezpieczeństwa wewnętrznego i zarządzania granicami.

© Parlament Europejski, 2019

zobacz wszystkie
Projekt i realizacja:
© 2011-2019 netkoncept.com - skycms
Polityka prywatności