Co nam daje UE - to temat spotkania w Krapkowicach. Już 22 lutego!

Spotkanie w Krapkowicach już 22 lutego!

Danuta Jazłowiecka wraz ze Starostą Powiatu Krapkowickiego Maciejem Sonikiem zapraszają mieszkańców Krapkowic i okolic do wzięcia udziału w otwartym spotkaniu z cyklu „Porozmawiajmy o naszych sprawach”. Tym razem zadamy sobie pytanie „Co nam daje Unia?”.

W obliczu brexitu i rosnącej fali ruchów antyunijnych, warto rozmawiać, przekazywać fakty i doceniać korzyści, jakie płyną z członkostwa we Wspólnocie. Spotkanie będzie okazją do dyskusji o tym, do czego przydaje nam się Unia i jak jeszcze możemy z niej skorzystać. "Co Europa robi dla mnie?" to nie tylko temat spotkania, ale także adres interaktywnej, wielojęzycznej strony internetowej stworzonej przez Biuro Analiz Parlamentu Europejskiego - www.what-europe-does-for-me.eu/pl. Prezentuje ona setki łatwych do odczytania, jednostronicowych notatek zawierających przykłady pozytywnych zmian, jakie UE wnosi w życie obywateli. Z łatwością odnaleźć można na niej konkretne informacje na temat tego, co Europa zrobiła i robi na rzecz rozwoju Polski, a w tym również Opolszczyzny. 

Według najnowszego badania Eurobarometru, opublikowanego pod koniec 2018 roku, 87% respondentów z Polski uważa, że Polska skorzystała na członkostwie w UE. Jak dotąd niewiele było jednak prób stworzenia kompleksowej bazy danych dotyczących otrzymanego unijnego wsparcia. Wspomniana strona internetowa w łatwy i dostępny sposób wskazuje nam obszary, w których Unia chroni nasze prawa i oferuje nam dofinansowanie. 

Te oraz inne tematy zostaną poruszone na spotkaniu w Krapkowicach już w najbliższy piątek 22 lutego w sali obrad Starostwa Powiatowego, o godzinie 17:30.

zobacz wszystkie
Projekt i realizacja:
© 2011-2019 netkoncept.com - skycms
Polityka prywatności