©European Parliament/Pietro Naj-Oleari Wystawę prac uczniów klas I-III można oglądać do 1 września, kiedy to odbędzie się wręczenie nagród Źródło: https://ec.europa.eu/programmes/erasmus-plus/anniversary_pl fot. Grzegorz Wojtaszek, Urząd Gminy Reńska Wieś Rewizja dyrektywy o pracownikach delegowanych nie może ograniczać sektora opieki
 • Zgłoś się na staż w Parlamencie Europejskim!

  Staż w Parlamencie Europejskim to wyjątkowa okazja do zdobycia doświadczenia zawodowego. Rekrutacja trwa od 15 sierpnia do 15 października.

 • Wystawa prac konkursowych Moja Europa, zabytki Unii Europejskiej już do obejrzenia!

  W dniach od 16 sierpnia do 1 września br. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu można podziwiać wystawę prac plastycznych „Moja Europa” składającą się z ponad 100 prac, uczniów klas I-III województwa opolskiego, których motywem przewodnim jest hasło: Zabytki Unii Europejskiej.

 • Parlament Europejski świętuje 30 lat Erasmusa

  Erasmus - unijny program na rzecz edukacji, rozwoju zawodowego, młodzieży i sportu, noszący imię holenderskiego filozofa, świętuje 30. urodziny!

 • Flaga Honorowa Rady Europy dla Gminy Reńska Wieś

  Zgodnie z tradycją, w drugą sobotę i niedzielę lipca – tj.8-9 lipca br. - w Reńskiej Wsi w województwie opolskim, świętowano rocznicę nadania gminie jej herbu. 

 • Rewizja dyrektywy o pracownikach delegowanych nie może ograniczać sektora opieki

  „Ze względu na starzenie się społeczeństwa w Unii Europejskiej w ostatnim czasie stale wzrasta znaczenie sektora opieki. W 2016 roku 22.3 miliony osób potrzebowały opieki w domu - o 10 milionów więcej niż w 2007 roku.  Dlatego z niepokojem śledzimy proponowane poprzez rewizję dyrektywy o delegowaniu pracowników zmiany w sektorze i staramy się im zapobiec, tak aby nowe zasady nie ograniczyły sektora opieki” - podkreśliła europosłanka Danuta Jazłowiecka, współorganizatorka seminarium nt. delegowania opiekunek i opiekunów organizowanego w dniu 11 lipca 2017r. Parlamencie Europejskim wraz z niemieckim europosłem Svenem Schulze.

Wiadomości z Brukseli
Wiadomości z kraju i regionu
zobacz wszystkie
Projekt i realizacja:
© 2011-2017 netkoncept.com - skycms
Polityka prywatności