Fot. Komisja Europejska 2014 © European Union 2014 - European Parliament Danuta Jazłowiecka w studiu © European Union 2014/Gabor Szello 9 września 2014 roku odbyło się spotkanie z inicjatywy organizacji pozarządowej Eurodiakonia.
 • Przesłuchania kandydatów na komisarzy

  W przyszłym tygodniu w Parlamencie Europejskim odbędą się przesłuchania kandydatów na unijnych Komisarzy. Spotkania będą transmitowane w internecie.

 • W tym tygodniu w Parlamencie: Nagroda Sacharowa i przygotowania wysłuchań komisarzy

  W tym tygodniu posłowie spotkają się na posiedzeniach komisji, gdzie zajmą się kwestiami ochrony danych, polityki regionalnej oraz azylowej. W tym samym czasie, trwać będą przygotowania do do serii wysłuchań kandydatów na komisarzy, które odbędą się w dniach 29 września do 7 października.

 • O kobietach w polityce w Radiu DOXA

  W sobotę 13 września 2014 r. w programie Radia DOXA „Unia bez Tajemnic”, gościła europosłanka Danuta Jazłowiecka. Tematem przewodnim audycji była pozycja kobiet we współczesnej polityce.

 • Wrześniowa sesja plenarna Parlamentu Europejskiego

  Podczas pierwszej po wakacjach sesji plenarnej europosłowie m.in. przegłosowali ratyfikację umowy stowarzyszeniowej UE-Ukraina i zdecydowali o zwiększeniu wsparcia finansowego dla rolników, którzy są stratni przez rosyjskie embargo.

 • Ubóstwo i wykluczenie społeczne w Europie a rola Parlamentu Europejskiego

  Eurostat podaje, że w 2010 roku ponad 10 mln, czyli aż 27,8 proc. Polaków było zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym. To jednak nie tylko problem Polski, ale całej Europy. Dlatego 9 września w Parlamencie Europejskim odbyła się szeroka debata poświęcona tematowi ubóstwa i wykluczenia społecznego, której organizatorem była organizacja pozarządowa „Eurodiakonia”, a współgospodarzem m.in. Danuta Jazłowiecka. 

Wiadomości z Brukseli
Wiadomości z kraju i regionu
zobacz wszystkie
Projekt i realizacja:
© 2011-2014 netkoncept.com - skycms
Polityka prywatności