Książka została przygotowana przez grupę naukowców i nauczycieli akademickich z Uniwersytetu Wrocławskiego i Uniwersytetu Opolskiego. jazlowiecka5.jpeg ©European Parliament/Pietro Naj-Oleari © European Union 2014 - European Parliament Edukacja jest kluczem do płynnego i pokojowego rozwoju mobilności w Europie.
 • Procesy integracyjne i dezintegracyjne w Europie - podręcznik akademicki

  We wrześniu 2014 roku światło dzienne ujrzał europejski podręcznik akademicki noszący tytuł "Procesy integracyjne i dezintegracyjne w Europie", przygotowany pod redakcją dr Anny Pacześniak i dr Moniki Klimowicz. Jego celem było zaprezentowanie głębokiej wielowymiarowości i złożoności problemów trapiących dzisiejszą Europę. Dzięki dotacji samorządu Województwa Dolnośląskiego, staraniom posłanki Danuty Jazłowieckiej, wsparciu Wydawnictwa OTO i Katedry Studiów Europejskich Uniwersytetu Wrocławskiego, podręcznik jest dostępny w otwartych zasobach internetowych.

 • Danuta Jazłowiecka na spotkaniach o Parlamencie Europejskim nowej kadencji

  Biura Informacyjne Parlamentu Europejskiego w Polsce, z okazji rozpoczęcia prac nowej kadencji Parlamentu Europejskiego zainicjowały serię spotkań poświęconych przedstawieniu polskich Europosłów oraz prac komisji parlamentarnych, których są członkami. 

   

 • Napisz "List do Brukseli" i wygraj staż w PE!

  Zapraszamy do udziału w ekspresowym konkursie pn. „List do Brukseli”, w którym nagrodą jest staż w Parlamencie Europejskim. Wykorzystaj tę okazję i zdobądź doświadczenie w pracy w jednej z najważniejszych instytucji unijnych!

 • W tym tygodniu w PE: sytuacja Cypru i Północnej Irlandii, umowa z Mołdawią i dane pasażerów

  Trwa pracowity tydzień posiedzeń komisji i mini-sesji plenarnej w Brukseli. Głównymi tematami posiedzeń są: uprawy GMO, dane pasażerów lotniczych, proces pokojowy w Północnej Irlandii, sytuacja u wybrzeży Cypru, umowa UE-Mołdawia oraz raport Europejskiego Trybunału Obrachunkowego.

 • Konferencja nt. przezwyciężania wykluczenia społecznego migrantów w UE

  13 listopada 2014 r. organizacja Eurodiaconia, skupiająca organizacje pozarządowe oraz stowarzyszenia chrześcijańskie w niemalże wszystkich państwach członkowskich UE i nie tylko, zorganizowała w Brukseli konferencję, której celem było zaprezentowanie wyników badań przeprowadzonych wśród jej członków w temacie dostępu do świadczeń socjalnych w przypadku imigrantów.

Wiadomości z Brukseli
Wiadomości z kraju i regionu
zobacz wszystkie
Projekt i realizacja:
© 2011-2014 netkoncept.com - skycms
Polityka prywatności