Komisja Europejska ignoruje żółtą kartkę ws.delegowania pracowników © European Union (2015) - European Parliament Z ramienia grupy EPL temat prowadzi europosłanka Danuta Jazłowiecka, wiceprzewodnicząca Komisji EMPL. © (CC BY 2.0) davebloggs007; www.flickr.com/photos/davebloggs007/ Zdaniem Holendrów UE powinna się skupić na sprawach najważniejszych dla europejskich obywateli i gospodarki europejskiej.
 • Komisja Europejska ignoruje żółtą kartkę ws. delegowania pracowników

  Komisja Europejska oficjalnie odpowiedziała w środę na zarzuty wobec rewizji dyrektywy o delegowaniu pracowników przesłane w ramach tzw. żółtej kratki, czyli mechanizmu kontroli subsydiarności.  

 • Komisja ds. Zatrudnienia zgodna w sprawie definicji dumpingu socjalnego

  Dzięki negocjacjom prowadzonym przez zespół Danuty Jazłowieckiej, Komisja Zatrudnienia i Spraw Socjalnych Parlamentu Europejskiego przyjęła wczoraj zapisy dotyczące definicji dumpingu socjalnego w UE. Przyjęty przez Komisję raport apeluje o zwalczanie dumpingu na warunkach, które nie powinny dyskryminować uczciwych przedsiębiorców z Polski świadczących usługi za granicą.

 • Dumping socjalny w Unii Europejskiej - głosowanie już w środę w Komisji ds. Zatrudnienia!

  W nadchodzącą środę 13 lipca, po ponad pół roku negocjacji, członkowie parlamentarnej Komisji EMPL zagłosują nad sprawozdaniem z własnej inicjatywy na temat dumpingu socjalnego w Unii Europejskiej. Jest to niezwykle delikatny i kontrowersyjny temat, wykorzystywany w wielu krajach europejskich przez antyeuropejskie środowiska w dyskursie politycznym. Z ramienia Grupy EPL temat prowadzi europosłanka Danuta Jazłowiecka, wiceprzewodnicząca Komisji EMPL.

 • Francja i Niemcy ograniczają swobodę świadczenia usług w transporcie

  Francja i Niemcy stosując swoje przepisy o płacy minimalnej do kierowców w transporcie międzynarodowym, ograniczają swobodę świadczenia usług - powiedziała w czwartek w Parlamencie Europejskim unijna komisarz ds. transportu Violeta Bulc.

 • Podsumowanie holenderskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej

  Pierwszego lipca 2016 r. Słowacja objęła półroczne przewodnictwo w Radzie Unii Europejskiej, zastępując urzędującą od stycznia Holandię. Była to już dwunasta prezydencja holenderska.

Wiadomości z Brukseli
Wiadomości z kraju i regionu
zobacz wszystkie
Projekt i realizacja:
© 2011-2016 netkoncept.com - skycms
Polityka prywatności