Finaliści jubileuszowej, piątej edycji konkursu "Pokaż Język: Starcie Tytanów" fot. Parlament Europejski Eliminacje do konkursu Pokaż Język: Starcie Tytanów odbyły się tradycyjnie na Wydziale Ekonomii i Zarządzania Politechniki Opolskiej Posłanka Danuta Jazłowiecka, niezmiennie jak co roku, rekomenduje trzy opolskie fundacje opiekujące się chorymi dziećmi. © European Union 2017 - European Parliament
 • Finaliści piątej edycji „Starcia Tytanów”

  Młodzi tłumacze zmierzą się ze sobą w walce o staż w Parlamencie Europejskim w Brukseli, podczas finału konkursu pn. „Pokaż Język: Starcie Tytanów” w nadchodzący poniedziałek 6 marca 2017 r. o godzinie 9:30 w Auli Błękitnej budynku "Łącznik" Politechniki Opolskiej przy ul. Mikołajczyka 16.

 • W tym tygodniu w PE: dostęp do leków, wzajemność wizowa USA, śledztwo ws. pomiarów emisji spalin

  Dostęp do leków, swoboda przemieszczania się obywateli UE mieszkających w Wielkiej Brytanii i wzajemność wizowa - to główne tematy sesji plenarnej, która odbędzie się w środę i czwartek w Brukseli. 

 • Pierwsze starcie językowych Tytanów

  Za nami pierwszy etap tegorocznej, jubileuszowej edycji konkursu pn.„Pokaż Język: Starcie Tytanów”. Po raz piąty studenci i absolwenci szkół wyższych z Opolszczyzny i Dolnego Śląska zmierzyli się z tłumaczeniem tekstów pisanych. Drugi etap – polegający na symultanicznym tłumaczeniu z języka polskiego na angielski – już 6 marca na Politechnice Opolskiej.

 • Wystarczy tak niewiele, by pomóc – "Podaruj 1% siebie dzieciom"

  Przed nami okres składania rozliczeń podatkowych oraz możliwość przekazania 1% podatku wybranej organizacji pożytku publicznego.

 • Lutowa sesja plenarna w skrócie: CETA, Justin Trideau, walka z terroryzmem

  Na sesji plenarnej w Strasburgu posłowie zgodzili się na zawarcie umowy handlowej (CETA) z Kanadą, a premier tego kraju Justin Trudeau wygłosił przemówienie. Na sesji wystąpił także prezydent Austrii Alexander Van der Bellen, a Parlament Europejski przyjął nowe środki walki z terroryzmem i nakreślił swoją wizję przyszłości Unii Europejskiej i jej reformy.

Wiadomości z Brukseli
Wiadomości z kraju i regionu
zobacz wszystkie
Projekt i realizacja:
© 2011-2017 netkoncept.com - skycms
Polityka prywatności