fot. Sławoj Dubiel, Politechnika Opolska © European Union 2014 - European Parliament Danuta Jazłowiecka wraz z załogą TV Seta ;-) Książka została przygotowana przez grupę naukowców i nauczycieli akademickich z Uniwersytetu Wrocławskiego i Uniwersytetu Opolskiego. © European Union 2014 - European Parliament
 • Opole areną Starcia Tytanów! Dołącz i wygraj staż w Parlamencie Europejskim

  Ruszyła trzecia już edycja konkursu "Pokaż Język: Starcie Tytanów"! Jeśli jesteś studentem uczelni z województwa dolnośląskiego lub Opolszczyzny albo absolwentem tuż po studiach, mówisz dobrze w języku angielskim i marzy Ci się praca tłumacza? Czekamy na Ciebie! Zasady są proste: zgłoś się już dziś, pokonaj swoich rywali w tłumaczeniach anglojęzycznych i wygraj staż w Parlamencie Europejskim.

 • Listopadowa sesja plenarna w Strasburgu

  W poniedziałek 24 listopada rozpoczyna się sesja plenarna Parlamentu Europejskiego w Strasburgu. W czasie obrad zaplanowanych na cały bieżący tydzień eurodeputowani zajmą się m.in. pakietem inwestycyjnym, który ma zredukować bezrobocie w UE, uznaniem państwowości Palestyny, równym traktowaniem w obszarze zatrudnienia i pracy czy budżetem UE na 2015. W Parlamencie będzie miała miejsce także wizyta nietypowego gościa!

 • „MEET YOUR MEP” czyli „Poznaj Swojego Posła”

  W dniach od 11 do 13 listopada br. w ramach programu „Meet you MEP”, na zaproszenie Danuty Jazłowieckiej, w Parlamencie Europejskim gościła grupa dziennikarzy ze studenckiej telewizji TV SETA działającej przy Uniwersytecie Opolskim.

 • Procesy integracyjne i dezintegracyjne w Europie - podręcznik akademicki

  We wrześniu 2014 roku światło dzienne ujrzał europejski podręcznik akademicki noszący tytuł "Procesy integracyjne i dezintegracyjne w Europie", przygotowany pod redakcją dr Anny Pacześniak i dr Moniki Klimowicz. Jego celem było zaprezentowanie głębokiej wielowymiarowości i złożoności problemów trapiących dzisiejszą Europę. Dzięki dotacji samorządu Województwa Dolnośląskiego, staraniom posłanki Danuty Jazłowieckiej, wsparciu Wydawnictwa OTO i Katedry Studiów Europejskich Uniwersytetu Wrocławskiego, podręcznik jest dostępny w otwartych zasobach internetowych.

 • Sondaż powyborczy - wybory do Parlamentu Europejskiego 2014

  Parlament Europejski opublikował wyniki swojego najnowszego sondażu dotyczącego majowych wyborów. Brak zaufania i zainteresowania polityką z jednej strony i przyzwyczajenie, poczucie obywatelskiego obowiązku oraz chęć wsparcia konkretnej partii politycznej z drugiej  - to najważniejsze motywy decyzji Polaków o wzięciu udziału bądź nieuczestniczeniu w ostatnich wyborach europejskich.

Wiadomości z Brukseli
Wiadomości z kraju i regionu
zobacz wszystkie
Projekt i realizacja:
© 2011-2014 netkoncept.com - skycms
Polityka prywatności