Opole siedzibą ONZ, czyli The World is up to You!

Danuta Jazłowiecka na obradach SILMUN.jpeg

Posłanka Danuta Jazłowiecka wzięła udział w uroczystym otwarciu młodzieżowej modelowej konferencji ONZ, która odbyła się we środę 12 lutego 2013 r. w opolskim ratuszu. Była to już druga edycja tego wydarzenia, po raz kolejny organizowana pod patronatem opolskiej europosłanki.

Tematykę tegorocznego spotkania SILMUN zdominowały szybko zmieniający się świat i jego bieżące problemy na arenie międzynarodowej. Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z Opola, Warszawy, Wrocławia, Lublina i Gdańska przez trzy dni debatowali między innymi nad kwestią praw mniejszości narodowych i ich dyskryminacji, przyszłości kontynentu afrykańskiego, wprowadzenia GMO w krajach rozwijających się, działaniach ONZ przeciwko terroryzmowi oraz kolonizacji kosmosu. Licealiści przygotowali symulację obrad pięciu komisji: Rady Bezpieczeństwa, Rady Praw Człowieka, Rady Gospodarczej i Społecznej, Światowej Organizacji Zdrowia i Komitetu do Spraw Pokojowego Wykorzystania Przestrzeni Kosmicznej, które odbyły się w całości w języku angielskim. Obrady przeprowadzono zgodnie z zachowaniem zasad protokołu dyplomatycznego oraz przy udziale uczniów pełniących rolę delegatów z całego świata.
 
Konferencja została zorganizowana przez III Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie z Oddziałami Dwujęzycznymi oraz Młodzieżową Radę Miasta Opole. Hasłem przewodnim drugiej edycji SILMUN było "The World is up tu You".
 
Organizatorzy ubiegłorocznych obrad, a obecnie studenci Uniwersytetu Warszawskiego - Agata Hajduk oraz Jakub Szymik - towarzyszyli Danucie Jazłowieckiej w nagraniu kolejnej audycji z cyklu "Unia bez tajemnic".  Najbliższa emisja już w tę sobotę o godz. 13.30 w Radiu Plus na 107,9 FM. Zapraszamy!
 
zobacz wszystkie
Projekt i realizacja:
© 2011-2020 netkoncept.com - skycms
Polityka prywatności