Konferencja "Nadzieje i obawy studentów Unii Europejskiej na rynku pracy"

Konferencja "Nadzieje i obawy studentów Unii Europejskiej na rynku pracy", Politechnika Opolska

6 grudnia na Politechnice Opolskiej spotkali się studenci, naukowcy oraz specjaliści od rynku pracy, aby rozmawiać nt. zawodowej przyszłości absolwentów uczelni wyższych. Konferencja została zorganizowana przez Koło Naukowe Młodych Europejczyków Politechniki Opolskiej przy współpracy z Danutą Jazłowiecką. 

Uczestnicy piątkowej debaty mogli zapoznać się z obecną sytuacją na rynku pracy w województwie opolskim, Polsce i Unii Europejskiej, a także dowiedzieć się w jaki sposób znaleźć stabilne zatrudnienie. Danuta Jazłowiecka zachęcała studentów do zdobycia doświadczenia w ramach programu międzynarodowej wymiany "Erasmus dla wszystkich" - Komisja Europejska zwiększyła budżet przeznaczony na finansowanie programu o blisko 70%. To wspaniała szansa na zdobycie wielu tzw. miękkich umiejętności, jak  np. zaradność. Niestety wciąż zbyt mało naszych studentów korzysta z tego programu. To źle, bo młodzi Polacy są najaktywniejsi wśród swoich rówieśników z całej Europy - przekonywała europosłanka.

Poruszono także tematy zwalczania bezrobocia wśród osób młodych oraz zdobywania doświadczenia zawodowego za pomocą staży i wolontariatów - Rzecz w tym, żeby nie przespać studiów, czyli nie szukać pracy dopiero po ich zakończeniu, ale już na pierwszym roku,  kiedy się ma 19 lat - mówiła Katarzyna Wójcik, przewodnicząca Koła Naukowego Młodych Europejczyków.

 

zobacz wszystkie
Projekt i realizacja:
© 2011-2020 netkoncept.com - skycms
Polityka prywatności