Konkurs Lady D. im. Krystyny Bochenek - przedłużony termin nadsyłania zgłoszeń

Wręczenie nagród w konkursie Lady D. w 2012 r.
Źródło: Sejm RP

Do 14 lutego br. można zgłaszać kandydatki do konkursu Lady D. im. Krystyny Bochenek, który europosłanka Danuta Jazłowiecka oraz Andrzej Buła, Marszałek Województwa Opolskiego, objęli patronatami honorowymi.

Jest to już kolejna edycja konkursu, który organizowany jest od 2002 roku przez Parlamentarny Zespół ds. Osób Niepłenosprawnych oraz Parlamentarną Grupę Kobiet. Organizatorem konkursu na szczeblu wojewódzkim jest Janina Okrągły, Posłanka na Sejm RP, we współpracy z Politechniką Opolską oraz Oddziałem Opolskim Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. 

Celem konkursu jest  uhonorowanie niepełnosprawnych kobiet wnoszących istotny wkład w różne dziedziny życia społecznego oraz promowanie ich postaw.

 Konkurs obejmuje następujące kategorie : 
1) „Dobry Start” - kategoria dla dziewcząt i kobiet w wieku od lat 15 do 26 działających w różnych obszarach życia społecznego; 
2) „Kultura i Sztuka”  -  kategoria dla kobiet działających w obszarze kultury i sztuki; 
3)  „Sport” -  kategoria dla kobiet działających w obszarze sportu; 
4) „Życie Społeczne” - kategoria dla kobiet działających w organizacjach i instytucjach na rzecz osób niepełnosprawnych lub innych osób, albo przedsięwzięć społecznie użytecznych; 
5) „Życie Zawodowe” -  kategoria dla kobiet pracujących zawodowo na rzecz osób niepełnosprawnych lub innych osób, albo przedsięwzięć społecznie użytecznych. 

Aby zgłosić kandydatkę do tegorocznej edycji konkursu na szczeblu wojewódzkim należy zapoznać się z regulaminem konkursu i przesłać zgłoszenie do dnia 14 lutego br. na adres Biura Posłanki na Sejm RP Janiny Okrągły (ul. Ozimska 8/9b, 45-057 Opole) lub na adres e-mail:

Regulamin konkursu oraz formularz zgłoszeniowy dostepne są na stronie www.janinaokragly.pl

zobacz wszystkie
Projekt i realizacja:
© 2011-2020 netkoncept.com - skycms
Polityka prywatności