"Mam Haka Na Raka"!

Mam Haka Na Raka

Pod tym hasłem odbywa się kampania informacyjna, w którą w Opolu aktywnie włączyli się uczniowie V Liceum Ogólnokształcącego.

Głównym celem prowadzonej kampanii jest zachęcanie do profilaktyki oraz propagowanie walki z nowotworem. "Mam Haka Na Raka" jest ogólnopolską akcją adresowaną do szkół ponadgimnazjalnych, której ideą jest kształtowanie postaw młodzieży oraz zachęcanie do podejmowania działań w regionie. 

W Opolu w akcję zaangażowały się dwie grupy uczniów: "Limfy" i "Limfaty", które poprzez organizowanie prelekcji, wykładów i przedstawień promują profilaktykę raka układu limfatycznego. W ramach akcji prowadzą działania między innymi w Opolu, Komprachcicach, Niemodlinie, a ich adresatami są wszystkie grupy wiekowe - zarówno przedszkolaki, uczniowie szkół, a nawet zakłady pracy. 

Już 31 stycznia odbędzie się marsz ulicami Opola, podczas którego grupy będą zachęcać mieszkańców do udziału w Białej Sobocie Opolskiego Centrum Onkologii, natomiast 4 lutego odbędzie się "Dzień Hakowicza", podczas którego uczniowie między innymi podsumują dotychczas zrealizowane działania. Kampanie zespołów można obserwować także na portalu Facebook - LimfyLimfaty

Działania uczniów V Liceum Ogólnokształcącego Danuta Jazłowiecka objęła patronatem honorowym. 

 

zobacz wszystkie
Projekt i realizacja:
© 2011-2020 netkoncept.com - skycms
Polityka prywatności