Akcja charytatywna "Bliskość Leczy"

W  dniu 13 lipca 2014 r. (niedziela) o godzinie 12:00 w CH "Karolinka" w Opolu odbędzie się finał charytatywnej akcji pn.: „Bliskość Leczy”, która przybierze postać publicznej aukcji prac plastycznych i fantów przekazanych przez znane osobistości, artystów i organizacje kulturalne na rzecz rozwoju hipoterapii. Posłanka Danuta Jazłowiecka objęła akcję patronatem honorowym.

Głównymi organizatorami wydarzenia są Fundacja Na Rzecz Rozwoju Hipoterapii „Konie-Dzieciom” z Opola wraz z Centrum Handlowym "Karolinka". Jest to pierwsza spośród wcześniejszych akcja w pełni charytatywna i prospołeczna. Gościem honorowym i patronem całego wydarzenia będzie prezenterka telewizyjna Katarzyna Dowbor.

W programie towarzyszącym akcji wezmą udział specjaliści zajmujący się hipoterapią, a o swoich doświadczeniach opowiadać będą dzieci i rodzice korzystający na co dzień z zajęć organizowanych przez Fundację Na Rzecz Rozwoju Hipoterapii. Program przewiduje również warsztaty plastyczne dla wszystkich chętnych dzieci oraz przede wszystkim licytację przedmiotów przekazanych na aukcję dobroczynną, z której całkowity dochód przeznaczony będzie na rzecz rozwoju hipoterapii.

Współczesna medycyna potwierdziła wyjątkowe walory lecznicze hipoterapii i uznała tę formę leczenia i rehabilitacji osób z różnymi typami schorzeń fizycznych i mentalnych za niezwykle cenną. Niestety dostęp do hipoterapii jest ciągle bardzo ograniczony. Celem akcji "Bliskość Leczy" jest sprawienie, aby hipoterapia stała się jak najbardziej dostępną metodą leczenia i rehabilitacji, zwłaszcza dla niepełnosprawnych dzieci. 

zobacz wszystkie
Projekt i realizacja:
© 2011-2020 netkoncept.com - skycms
Polityka prywatności